Про захист недієздатних іванофранківців піклується опікунська рада

7 Квітня 2014 Друкувати цю новину

Про захист недієздатних іванофранківців піклується опікунська радаДепартамент соціальної політики працює в напрямку соціального обслуговування і надання соціальної підтримки та соціальних послуг, проведення консультативно-інформаційної роботи особам похилого віку, особам, які мають інвалідність. В тому числі й людини з інвалідністюм із психічними захворюваннями, які найбільше потребують соціального захисту, підтримки і турботи, особливо в майнових питаннях, тощо.

Для того, щоб такі мешканці міста мали можливість отримувати соціальні послуги, мали належний захист своїх прав, у Івано-Франківську функціонує опікунська рада. Це дорадчий орган при виконавчому комітеті, до складу якого входять представники різних структур: Департаменту соціальної політики, закладів охорони здоров'я, представники житлово-комунального господарства, наркологічного і психоневрологічного диспансерів. Головою опікунської ради є Михайло Верес, його заступником – Олександра Заклинська.

Усі справи на засідання опікунської ради готують працівники Департаменту соціальної політики. Спільно з представниками закладів охорони здоров'я міста, вони складають акти обстеження побутових умов житла, де буде проживати інвалід.

Олександра Заклинська розповідає: „Основним завданням опікунської ради є захист прав, зокрема майнових, людей, які мають психічні розлади. Якщо людина досягла 18-річного віку і не може, за станом здоров'я, усвідомлювати свої дії, не може підписати документи, отримати пенсію чи допомогу, для неї призначають опікуна, який буде здійснювати такі функції від її імені. Водночас опікунська рада зобов'язана проконтролювати, чи належним чином опікун здійснює свої обов'язки, чи належно доглядає за підопічним, чи дотримуються усі вимоги щодо стану здоров'я або майна недієздатної людини, тощо".

Відповідно до процедури, встановлення опікунства над людиною здійснюється після визнання її недієздатною в судовому порядку. Для прийняття рішення щодо особи опікуна суд бере до уваги висновок опікунської ради. Такий висновок надається на підставі поданого претендентами та опрацьованого пакету документів та проведеного обстеження побутових умов. Перевага надається або родичам людини з інвалідністю, або близьким людям без меркантильних інтересів.

„Надалі ми здійснюємо контроль: виїжджаємо робочою групою на місце, перевіряємо, чи підопічний доглянутий. Якщо недієздатна людина перебуває на лікуванні, то саме опікунська рада стежить, чи збережене її майно, житло, земельна ділянка. Також, якщо хворий потребує постійного нагляду лікарів і перебуває на лікуванні, опікун зобов'язаний навідувати підопічного в медичному закладі", – зауважує Олександра Заклинська.

Бліц-info

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.