Про універсальні ознаки доступності (ВІДЕО)

2 Листопада 2021
Друкувати цю новину

Пам’ятаєте ми говорили про різницю між універсальним дизайном та спеціальним дизайном? А також розбирались, що таке розумне пристосування. Коли ми говоримо про доступність, всі ці поняття є релевантними. Сьогодні будемо розбиратись, якими ж є універсальні ознаки доступності.

В Україні документ, який регулює доступність будівель і споруд, – це державні будівельні норми, а саме ДБН В.2.2-40 «Інклюзивність будівель та споруд». В цьому документі закріплено, що елементи будівель і споруд мають бути універсальними для використання усіма групами населення. А спеціальний дизайн, тобто такий, який є важливим для певної вузької групи, має застосовуватись лише тоді, коли універсальні рішення неможливі.

Які існують універсальні рішення для створення доступних просторів та будівель? Про це зробили відеоурок з одним із розробників державних будівельних норм, Евгенієм Светом.

Дивіться, слухайте, читайте, про те:

▪ Якими мають бути пішохідні шляхи та тротуари, що комфортні для всіх?

▪ Які є критерії для місць паркування?

▪ Що потрібно враховувати при будівництві чи проєктуванні пандусів, сходів і вхідних груп?

▪ Як зробити зручним для всіх переміщення всередині будівлі, зокрема універсальні туалетні кабіни?

Відеоурок розроблено Pro.UD Універсальний дизайн / Pro.UD Universal Design та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України на замовлення Українського фонду соціальних інвестицій у рамках програми «Інклюзія в громадах», яка виконується відповідно до Проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ VI», що фінансується з грантових коштів Уряду Німеччини, наданих через KfW.

  Категорія: