Про становище осіб з інвалідністю в Україні

13 Січня 2014
Друкувати цю новину

Про становище осіб з інвалідністю в УкраїніІнвалідність, як соціальне явище, притаманна окремим громадянам у будь-якій державі світу. На сьогодні чисельність людей з інвалідністю серед жителів планети сягає показника в понад мільярд осіб або 15 %. В Україні чисельність осіб з інвалідністю становить близько 2,8 мільйонів осіб або 6,1 % від загальної чисельності населення.

Наведені статистичні дані красномовно свідчать про гостроту та поширеність проблеми інвалідності. І саме з такої статистики починається вступна частина Національної доповіді “Про становище осіб з інвалідністю в Україні”, підготовленої та оприлюдненої Державною установою Науково-дослідний інститут соціально-трудових відносин Міністерства соціальної політики за підсумками 2013 року.

Ця ґрунтовна праця обсягом у 197 сторінок включає майже тридцять розділів, охоплюючи всі без винятку аспекти і напрями життя осіб з інвалідністю в Україні, їх соціальної та правової адаптації. Зокрема, наводяться конкретні приклади, які свідчать про те, що протягом останніх років в нашій державі проводиться планомірна робота над створенням сприятливих умов життєдіяльності осіб з інвалідністю. Враховуються як міжнародні, так і європейські стандарти. Хоча для забезпечення максимальної ефективності та результативності державної політики щодо осіб з інвалідністю необхідно зробити акцент на встановленні додаткових гарантій стосовно реалізації особами цієї категорії гарантованих законодавством прав.

Державна служба з питань осіб з інвалідністю та ветеранів України

  Категорія: