Про потреби людей з інвалідністю вінничани дізнаватимуться із вуличних вистав

3 Травня 2018 Друкувати цю новину

Про потреби людей з інвалідністю вінничани дізнаватимуться із вуличних вистав

Із вікторинами про доступність, постановками, героями яких стануть люди з інвалідністю, локаціями для вивчення пісень мовою жестів та фільмами із тифлоперекладом гармонівці відвідають райони області.

Проект “Цікава інклюзія. Змінюємось разом” презентували громадськості. До створення інклюзивного простору планують долучити дітей та молодь, які, на думку авторів, сприймають нову інформацію без упереджень та зможуть краще донести про потреби людей з інвалідністю дорослим.

Як приклад згадали досвід проведення “Інклюзивного марафону” в 2016 році. Тоді у кількох районах міста дітлахи ганяли на інвалідних візочках, будували паперові пандуси та за допомогою гри відчули на собі усі труднощі, з якими доводиться зіткнутися людям з інвалідністю.

Про потреби людей з інвалідністю вінничани дізнаватимуться із вуличних вистав

Інклюзивний марафон 2016

Тепер гармонівці пропонують школярам та студентам самим організовувати майстеркласи, вистави тощо. Цьому їх вчитимуть. Проект  передбачає створення мультидисциплінарних команд серед студентства -“Інклюзивного десанту”. “Десант” навчать влаштовувати заходи, а потім – відправлять реалізовувати їх по Вінничині. На думку авторів проекту, “саме таким чином можна нівелювати ментальні, фізичні, інституційні та архітектурні бар'єри. Успішний попередній досвід доводить, що ми рухаємося у правильному напрямку”.

Про потреби людей з інвалідністю вінничани дізнаватимуться із вуличних вистав

Нецкіна Людмила, керівник проекту

– У нас є дуже багато нових законів, щоб зробити життя людей з інвалідністю комфортним, всі постійно про це говорять, але у суспільстві, ще “бояться” слова інвалідність.  Для взаєморозуміння в соціумі просто необхідно влаштовувати подібні кампанії не тільки на обласному, а на всеукраїнському рівні.

Програму реалізують за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА. Із травня проводитимуться перші тренінги для студентів, а вже у червні планують розпочати марафон. Для участі гармонівцям потрібно 30 студентів-волонтерів, бажано педагогічних вузів. Автори проекту, особливо запрошують слухачів за спеціальністю “асистент вчителя”, адже саме в професійні обов'язки цих людей в майбутньому входитиме робота із дітьми з інвалідністю.

Якщо ви також хочете долучитися до проекту – достатньо звернутися до ГО “Гармонія” за номером 0432 507 504

Вежа

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук