Про ініціативи Мінрегіону з організації просторового розвитку для людей з інвалідністю

2 Грудня 2019 Друкувати цю новину

Проблема забезпечення доступного середовища для вільного пересування і безперешкодної комунікації наразі залишається однією з найсуттєвіших і нерозв’язаних проблем у сфері соціального захисту людей з інвалідністю. Її вирішення потребує подальшої системної роботи із вироблення відповідних законодавчих, організаційних та політичних механізмів, а також забезпечення при цьому активної взаємодії державного органу та громадських організацій людей з інвалідністю.

Міністерством розвитку громад та територій України у 2020 році заплановано:

 1. Розробити Зміни №1 до ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» з метою впровадження європейського досвіду та сучасних підходів з питань забезпечення комфорту і безпеки життєвого простору для осіб з інвалідністю.
 2. Розробити Альбом технічних рішень для роз’яснення положень ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».
 3. Розробити проєкт наказу Мінрегіону «Про затвердження Форми моніторингу щодо доступності для маломобільних груп населення до закладів (установ), яким надано статус «національний».
 4. Внести зміни до складу Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.
 5. Розробити проєкт постанови КМУ «Про затвердження Порядку та методики проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю».
 6. Розробити проєкт Методики проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю до об’єктів транспорту та транспортної інфраструктури.
 7. Розробити посібник «Методичні рекомендації із забезпечення доступності будівель, у складі яких є приміщення з надання адміністративних послуг та приміщень, у яких надаються адміністративні послуги населенню».
 8. Надалі впроваджувати заходи з виявлення порушень стосовно дотримання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення під час перевірок органів державного архітектурно-будівельного контролю.

Довідково

Реалізація статті 9 Конвенції про права осіб з інвалідністю щодо забезпечення безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю відноситься до одного з напрямків діяльності Мінрегіону.

Впровадження статті 9 Конвенції про права осіб з інвалідністю полягає у забезпеченні особам з інвалідністю можливості безбар’єрного пересування та вільного доступу нарівні з іншими до об’єктів фізичного оточення: житлових будинків, закладів охорони здоров’я, освіти, культури, споруд транспорту, а також до інших об’єктів необхідних для населення.

Мінрегіон України

  Категорія:
 1. Галина
  05 Грудня, 21:56 #1 Галина

  Прекрасный план действий, вот только ни сроков проведения ни ответственных, опять одни обещания

  Reply to this comment

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.