Представники Мінсоцполітики спільно з громадськими організаціями обговорили реформу соцсфери щодо захисту осіб з інвалідністю

Представники Мінсоцполітики спільно з громадськими організаціями обговорили реформу соцсфери щодо захисту осіб з інвалідністю
6 Березня 2015
Друкувати цю новину

13895002745 лютого 2015 року відбулася зустріч Міністра соціальної політики Павла Розенка з членами Громадської ради при Мінсоцполітики, які представляють громадські організації осіб з інвалідністю та ветеранів, а також з представниками інших громадських організацій.

У зустрічі взяли участь керівник комітету у справах осіб з інвалідністю Громадської ради при Міністерстві, президент Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю „Гармонія” Юрій Антропов, представник БО „Єврейський фонд України” Олексій Благодир, виконавчий директор ГО „Наукове товариство осіб з інвалідністю „Інститут соціальної політики” Світлана Задунайська, голова правління ГО„Довічне право людини з інвалідністю” Любов Іванова, голова ВГО „Інститут реабілітації та соціальних технологій” Ярослав Мокрецький, уповноважений представник громадської організації „Київська організація осіб з інвалідністю „Соти” Людмила Тітаренко, голова правління громадської організації осіб з інвалідністю, багатодітних родин, родин дітей осіб з інвалідністю Балаклійського району Володимир Вечерін та інші зацікавленні особи.

Метою зустрічі стало обговорення нагальних потреб громадських організацій осіб з інвалідністю та їх підопічних. Здебільшого питання стосувалися реформи соціальної сфери щодо захисту людей з особливими потребами, розподіл фінансування серед організацій, створення робочих місць для людей з обмеженими можливостями. Не оминули й питання щодо людей з інвалідністю серед переселенців.

Павло Розенко, заслухавши озвучені пропозиції учасників зустрічі, повідомив, що буде активно сприяти об’єднанню зусиль, у тому числі на регіональному рівна, задля підвищення рівня послуг, які отримують люди з обмеженими можливостями.

Слід зазначити, що з урахуванням європейської практики та пропозицій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, Мінсоцполітики вже підготовлено та надіслано на розгляд до зацікавлених центральних органів виконавчої влади та соціальних партнерів проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зайнятості осіб з інвалідністю».

Цим законопроєктом передбачено норму щодо виконання роботодавцем нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом укладання з підприємствами громадських організацій осіб з інвалідністю договорів на виготовлення (виконання) товарів, робіт і послуг. При цьому на підприємствах громадських організацій осіб з інвалідністю має працювати не менше 50% осіб з інвалідністю від середньооблікової кількості штатних працівників за основним місцем роботи.

Такий підхід є виправданим у країнах ЄС, коли будь-який роботодавець може виконувати зазначений норматив шляхом закупівлі або замовлення товарів і послуг, що виготовляються або надаються підприємствами громадських організацій осіб з інвалідністю без утворення господарського об’єднання.

Варто додати, що за даними місцевих органів виконавчої влади у ІІІ кварталі 2014 року кількість підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, що отримали дозвіл на право користування пільгами з оподаткування у порівнянні з початком року збільшилася на 25 підприємств або на 8,7% та становила 313 підприємств. Середньооблікова чисельність працюючих на підприємствах організаціях ГОІ складала 13006 осіб, у тому числі осіб з інвалідністю – 8046 осіб.

Так, найбільше укладено договорів з підприємствами громадських організацій осіб з інвалідністю за державні кошти у Львівській області – 16,7 млн грн, Дніпропетровській області – 6,8 млн грн, Харківській та Кіровоградській областях – 2,8 млн грн, Одеській області – 2,7 млн гривень.

Київський ОЦЗ

  Категорія: