Правозахисники об’єднують зусилля для допомоги виборцям та постраждалим внаслідок суспільно-політичних подій

15 Травня 2014
Друкувати цю новину

З березня 2014 року в Україні розпочато впровадження масштабного проєкту, «Захист цивільних та громадянських прав в Україні» який спрямований на сприяння проведенню прозорих та чесних виборів Президента України, а також на подолання негативних правових наслідків сучасної суспільно-політичної ситуації у державі.

Проєкт впроваджується в 11 областях нашої держави, в тому числі і на Харківщині.

Його реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги у співпраці з 13 потужними регіональними неурядовими організаціями за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)

В рамках проєкту громадян інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Також кваліфіковані юристи надають первинну і вторинну правову допомогу: консультують громадян, зокрема, через Skype, готують необхідні процесуальні документи та, за необхідності, представляють інтереси людей у судах. Основними цільовими групами проєкту є постраждалі в ході нинішніх суспільно-політичних подій, а також виборці, які братимуть участь у найближчих президентських виборах.

«Трагічні революційні події останніх кількох місяців, коли вже колишня влада намагалася жорстко придушити протести, призвели до широкого поширення випадків порушення цивільних прав громадян, – розповідає виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги Віталій Місяць. – Багато людей постраждали в результаті порушення права на свободу зборів й об'єднань та вираження думок. Деякі громадяни втратили робочі місця, інші були позбавлені законних пільг та послуг, окремі зазнали майнових збитків. Найтрагічнішими є випадки, коли люди були поранені та втратили життя. Також на сьогодні стає все більше громадян, які через складні суспільно-політичні умови, змушені залишати свої домівки і переїжджати в інші регіони країни, зокрема, з Криму. Тому одним із завдань проєкту є надання широкої безоплатної правової допомоги таким людям.
Крім того, одним з найважливіших завдань для держави на сьогодні є проведення вільних, справедливих та прозорих дострокових виборців Президента України 25 травня. Насамперед потрібно забезпечити можливості всім виборцям проголосувати та зробити усвідомлений вибір. Зокрема, минулий досвід виборів в Україні засвідчив, що значна кількість громадян були позбавлені громадянських прав через порушення законодавства щодо списків виборців або проблемами з належною реєстрацією. Особливо це актуально на сьогодні, коли чимало громадян знаходяться поза межами свого постійного місця проживання.. Тож члени нашої Коаліції надаватимуть усю можливу правову допомогу виборцям, аби таких випадків було якомога менше».

На сході України, зокрема на Харківщині, як і у всій державі, люди відчули негативний вплив останніх подій в Україні та їх наслідки. Зовнішня агресія проти України, екстремістські прояви сепаратистськи налаштованих бойовиків, призводять до порушення цивільних прав населення та погіршення економічної ситуації, зменшення можливостей отримання первинної правової інформації, – каже юрист ХГО незрячих юристів адвокат Олег Лепетюк – Тому для юристів зараз обсяг роботи збільшується, також збільшується й коло осіб, які потребують нашої допомоги. Ми плануємо надавати безоплатну правову допомогу жертвам протестних акцій, особам, які зазнали переслідувань, шкоди здоров'ю або майну, а також переселенцям з інших українських регіонів. Крім того ж і звичайно, самі будучи виборцями, ми будемо сприяти у найбільш повній реалізації всіма виборцями їх виборчих прав. На що і акцентована діяльність у рамках Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги»

Проєкт «Захист цивільних та громадянських прав в Україні» реалізовується також у Волинській, Дніпропетровській, Київській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Для отримання безоплатної правової допомоги у сфері цивільного та виборчого права громадяни можуть звертатися до Харківської громадської організації незрячих юристів за адресою м. Харків, вул.. Данилевського 16/8 3-й п-д, контактний Тел.: (057) 705-12-71

Дні прийому громадян: вівторок та четвер з 10:00 до 17:00.

Харківська громадська організація
незрячих юристів

 

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар