Правова допомога доступна всім

Правова допомога доступна всім
18 Грудня 2013
Друкувати цю новину

Правова допомога доступна всімДнями в приміщенні ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві відбувся круглий стіл за участі заступника начальника інспекції Світлани Яременко на тему «Роз’яснення норм податкового законодавства України для об’єднань громадських організацій-осіб з інвалідністю». Обговорення відбулося в рамках проєкту «Правова допомога та просвіта осіб з інвалідністю», що реалізується за підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН).

Під час круглого столу учасники обговорили такі питання як визначення доцільності надання державної допомоги підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю у вигляді пільг з оподаткування (плата за землю, умови отримання ознаки неприбутковості), поворотної та безповоротної фінансової допомоги (за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю), цільової позики, дотацій тощо. Також під час зустрічі були розглянуті умови, якими чітко визначені критерії, яким має відповідати підприємство, щоб отримати дозвіл на пільги. Зокрема визначено, що кількість осіб з інвалідністю має становити не менше ніж 50% від середньооблікової кількості штатних працівників підприємства, фонд оплати праці осіб з інвалідністю має складати не менше ніж 25% загальної суми витрат на оплату праці.

Із зацікавленістю присутні слухали про останні новини з удосконалення системи пільгового оподаткування. Загалом учасники відзначили важливість інформаційно-просвітницької роботи Міністерства, оскільки її здійснення сприяє посиленню податкових знань та дає змогу покращувати правові знання в найбільш необхідних сферах суспільного життя.

Загалом, зустріч відбулась у форматі прямого діалогу, були надані відповіді на численні питання, які турбували присутніх, що свідчить про зацікавленість представників організації в подальшому отриманні податкових консультацій та роз’яснень.

Крім того, Світлана Яременко наголосила на тому, що ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві продовжує бути відкритою для спілкування, і в майбутньому зустрічі у конструктивному діалозі відбуватимуться щоквартально. Учасники обговорення теж звернули увагу на те, що така діяльність повинна носити систематичний характер, оскільки громадські організації осіб з інвалідністю практично позбавлені можливості отримати кваліфіковану правову допомогу.

Фахівці Міндоходів відзначили, що з метою створення умов для партнерських взаємовідносин органів Міністерства доходів і зборів України та платників податків, забезпечення платників податків якісними та своєчасними послугами та повної обізнаності щодо змін у податковому та митному законодавстві (шляхом надання консультацій, роз’яснень) також створений центр обслуговування платників (ЦОП). Інформаційні та інші послуги, які надаються у ЦОП стосуються, зокрема, консультативної допомоги платникам у оформленні заяв, заповненні податкової звітності; надання інформації про реквізити рахунків для зарахування платежів до бюджетів, ставки податків та роз’яснень з питань оподаткування (усних, письмових, по телефону); надання платникам інформації про стан розрахунків з бюджетами; надання безкоштовного програмного забезпечення для формування та подання податкової звітності в електронному вигляді; розповсюдження брошур, буклетів, пам’яток та іншої друкованої продукції про сплату податків; прийняття звітних та інших документів платників податків; надання публічної інформації тощо.

ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Міністерство доходів і зборів України

  Категорія: