«Правова абетка» в столиці для людей з інвалідністю

«Правова абетка» в столиці для людей з інвалідністю
10 Жовтня 2016
Друкувати цю новину

7 жовтня відбувся інформаційно-просвітницький захід «Правова абетка» для людей з інвалідністю. Захід організував Київський міський центр соціальної, професійної та трудової реабілітації осіб з інвалідністю.

«Правова абетка» в столиці для людей з інвалідністю

Григоренко Наталія, начальник відділу субсидій Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), розтлумачила людям з інвалідністю механізм оформлення субсидій та розповіла про нововведення, яке уже зараз допоможе скористатись можливістю отримати субсидію онлайн, зайшовши на сайт Міністерства соціальної політики.

Також фахівець наголосила, що субсидія призначається будь-кому, хто зареєстрований у житловому приміщенні: «Не важливо, на кого відкриті особові рахунки, хто є власником квартири, кожен, хто мешкає в квартирі, має право отримати пільгу на оплату комунальних послуг. Єдиний критерій, який впливає на розмір житлової субсидії, – доходи домогосподарств».

Експерт з питань доступності Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України Олег Полозюк підняв проблему соціального захисту осіб з інвалідністю в Україні та зауважив, що в сучасному світі «інвалідність» – це поняття, що еволюціонує. Тобто те, що за радянських часів означало автоматичну втрату працездатності, а потім міру втрати здоров’я, сьогодні розглядається зовсім по-іншому. Пан Олег вважає, що питання доступності є важливим та розгалуженим: «Люди з інвалідністю мають подолати три шляхи доступності: інформаційну, яка стосується осіб з ураженнями слуху, зору і певними когнітивними порушеннями; транспортну та архітектурну, що можуть бути вирішені за рахунок встановлення відповідного обладнання та супроводу».

Сергій Бреус, в.о. директора Четвертого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, нагадав, що з 1 липня 2015 року в усіх куточках України відкрилось понад 100 місцевих центрів з надання безоплатної правої допомоги від Міністерства юстиції. До цих центрів може звернутися кожен громадянин за захистом своїх прав. Працівники установи- кваліфіковані юристи якісно нададуть юридичну консультацію, допоможуть написати звернення до органів державної влади, сформулювати претензію до особи, яка порушила ваші права, подати прохання до Київської міської державної адміністрації тощо.

Також експерт наголосив, що в Києві функціонує чотири таких центри, де люди з інвалідністю мають право на безоплатну правову допомогу та адвоката.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Аліна Брезіцька розповіла про Державну програму відшкодування частини тіла кредиту на придбання енергоефективних матеріалів, так звані «теплі» кредити: «Приватним домовласникам держава відшкодовує 30% вартості енергозберігаючих матеріалів і устаткування для утеплення будинку. Мешканцям багатоквартирних будинків, де є ОСББ, держава погашає від 40% до 70% вартості тіла кредиту на енергозберігаючі матеріали і обладнання, залежно від кількості субсидіантів у будинку. Додатково частину кредиту відшкодовують і за місцевою програмою. З 2014 року кияни можуть скористатися програмою «70 на 30». За її умовами 70% вартості енергоефективних матеріалів та робіт за їх встановлення сплачується з місцевого бюджету, а 30% припадає на співвласників багатоквартирного будинку».

Окрім того, представниця ОПОРИ розглянула проблему індивідуального утеплення та пояснила, що такі дії є порушенням законодавства, адже зовнішні стіни – власність усіх мешканців будинку, і рішення, які стосуються спільної власності, мають прийматися спільно. Самочинне утеплення призводить до руйнування фасаду цілого будинку, оскільки між утепленою і неутепленою частинами стіни існує різниця в температурі: неутеплена влітку нагрівається, а утеплена стіна поруч має значно нижчу температуру через пінопласт. Мине декілька років – і через утеплений «клаптик» весь будинок може постраждати від тріщин та деформації стін. Особливо це стосується панельних будинків.

За додатковою інформацією звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Аліна Брезіцька
тел.: +38 063 685 95 28

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Громадянська мережа ОПОРА

  Категорія: