ЗВЕРНЕННЯ

Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» до громадян України з інвалідністю, до громадських організацій осіб з інвалідністю та тих хто представляє їхні інтереси, батьків дітей з інвалідністю,

ЗАГАЛУ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА.

У вересні цього року виповнюється 10 років, як Україна підписала  Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю, яка передбачає  захист  й забезпечення повного й рівного здійснення всіма особами з інвалідністю всіх прав й основоположних свобод, а також  формування поваги до людської гідності цих громадян.

Більше 3 млн. громадян з інвалідністю України  протягом цих років сподівалися і вірили  у реальні кроки Держави,  направлені на покращення їхнього становища і забезпечення прав. Проте пройшло 10 років, а люди з інвалідністю досі залишаються заручниками соціальної, політичної, економічної, інформаційної та культурної дискримінації.

Ми усвідомлюємо складну економічну, соціально-політичну ситуацію в країні, пов’язану із зовнішньою агресією та необхідність захисту української держави, що це ускладнює  забезпечення  прав і соціальної захищеності  осіб з інвалідністю. Водночас, громадяни з інвалідністю вкрай занепокоєні тим, що в результаті децентралізації влади і передачі повноважень місцевим органам влади, Уряд втратив контроль щодо забезпечення соціального захисту та прав осіб з інвалідністю  на регіональному рівні відповідно до Конституції України і законів України.   

Громадські організації осіб з інвалідністю відмічають відсутність значимого прогресу у визнанні Державою їх повноправними незалежними соціальними партнерами у вирішенні проблем людей з інвалідністю.   Як на всеукраїнському, так і на місцевому рівні продовжують ухвалюватися рішення, що стосуються осіб з інвалідністю, без їхньої участі, що обмежують і порушують  їхні права.

Сьогодні процес пов’язаний з імплементацією положень Конвенції в Україні фактично є стагнацією і, навіть,  регресом по реалізації основних положень цього надважливого міжнародно-правового документу.

Як наслідок:

– зростання соціальної незахищеності і, навіть, ЗУБОЖІННЯ людей з інвалідністю;

НЕ ДОСТУПНІСТЬ для осіб з інвалідністю на рівні з іншими до фізичного оточення, транспорту, інформації та зв’язку (стаття 9 Конвенції);

НЕ МОЖЛИВІСТЬ отримання доступу до якісних медичних та реабілітаційних послуг, НЕ ДОСТУПНІСТЬ ліків та виробів медичного призначення (стаття 25,26 Конвенції);

НЕ МОЖЛИВІСТЬ  заробляти собі працею через недоступне середовище (стаття 27 Конвенції); НИЗЬКИЙ рівень пенсій та соціальних допомог (стаття 28 Конвенції);

НЕНАЛЕЖНЕ забезпечення технічними засобами реабілітації (стаття 20 Конвенції) та санаторно-курортним лікуванням;

ВІДСУТНІСТЬ реального соціального захисту жінок та дітей з інвалідністю (стаття 6,7 Конвенції)!..

МИ ЗАКЛИКАЄМО ЗРОЗУМІТИ:

МИ – не просто особи з інвалідністю, МИ – громадяни України.

МИ – не джерело проблем, МИ – не витрати,

 МИ– ресурс, необхідний для розвитку країни.

МИ ПРАГНЕМО повноцінного  життя в нашій державі, яку ми повинні зробити  цивілізованою  європейською  країною  миру, благополуччя та достатку, де всі громадяни суспільства мають  рівні права та рівні можливості!

МИ БІЛЬШЕ НЕ МОЖЕМО БУТИ НЕВИДИМИМИ,
НЕПОМІТНИМИ В НАШІЙ КРАЇНІ!!!

МИ не можемо допустити, щоб КОНВЕНЦІЯ, на яку ми чекали і на реалізацію впровадження якої сподіваємося, залишилась декларативним документом, який ігнорують в Україні.

 Саме тому, і враховуючи багато чисельні звернення людей з інвалідністю та їх громадських організацій з усієї України, та з метою привернення уваги до ситуації із соціальною незахищеністю людей з інвалідністю та проблем забезпечення їхніх прав та невиконанням зобов’язань держави щодо реалізації положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, Національна Асамблея людей з інвалідністю України  ініціює проведення

29 вересня 2018 року в м. Києві
Всеукраїнського форуму
«Право на життя»

В програмі заходу:

12:00-13:00 –  Хода (маршрут вул. Хрещатик: від Бессарабської площі  – до  Майдана Незалежності).

Рекомендований час прибуття: 10:30-11:30, місце збору: вул. Хрещатик (від Бессарабської площі до вул. Богдана Хмельницького).

13:00-15:00  – проведення Форуму на Майдані Незалежності.

ПРИЙДИ, ЩОБ ОБ’ЄДНАТИ НАШІ ЗУСИЛЛЯ ЗАРАДИ
КРАЇНИ ДЛЯ ВСІХ!

КОНТАКТИ ОРГКОМІТЕТУ

(044) 279-61-82
(044) 279-61-74

ПОДІЯ НА FACEBOOK

Долучайтеся до нашої події на Facebook та покажіть всім свою громадську позицію!

NAIU_logo-1024 white