Права людини жінок і дівчат з інвалідністю: короткий посібник з міжсекторального підходу через реалізацію CEDAW і CRPD в Україні

by sancho | 19 Червня 2019 14:38

В Україні жінки з інвалідністю стикаються з проблемою доступу до медичних послуг, забезпечення репродуктивного здоров’я, захисту від домашнього насильства, низької мобільності через непристосовану інфраструктуру міст, низьку економічну та соціальну активність. Вони рідко беруть участь в ухваленні рішень на законодавчому та виконавчому рівнях влади.

Задля сприяння повної участі жінок та дівчат з інвалідністю у всіх процесах, UN Women Ukraine в партнерстві з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України розробили посібник.

Він призначений для полегшення роботи жінок з інвалідністю, суб'єктів громадянського суспільства, в тому числі організацій жінок і дівчаток з інвалідністю, та інших партнерів для реалізації міжнародних та національних зобов'язань щодо забезпечення гендерної рівності за допомогою ініціатив, які враховують гендерні аспекти і пов'язаних з інвалідністю.

Керівництво направлено на сприяння розумінню взаємозв'язку прав людини і містить практичні рекомендації щодо здійснення та моніторингу здійснення Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) та Конвенції про права осіб з інвалідністю (КПІ). Крім того, в ньому наводяться приклади ініціатив з урахуванням гендерних факторів і інвалідності.

Читайте та завантажуйте українську версію[1] та англійську версію[2] посібника.

 

Endnotes:
  1. українську версію: https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2019/06/CEDAW-CRPD-UKR_compressed-1.pdf
  2. англійську версію: https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2019/06/CEDAW-CRPD-Guide-ENG_compressed.pdf

Source URL: https://naiu.org.ua/prava-lyudyny-zhinok-i-divchat-z-invalidnistyu-korotkyj-posibnyk-z-mizhsektoralnogo-pidhodu-cherez-realizatsiyu-cedaw-i-crpd-v-ukrayini/