Позачергова конференція Миколаївської обласної організації СОІУ

27 Квітня 2015 Друкувати цю новину

Миколаївська обласна організація Союзу організацій осіб з інвалідністю України активно працює у напрямку полегшення життя людям з обмеженими фізичними можливостями.

img 001

Так, 23 квітня до Міжнародного дня захисту прав осіб з інвалідністю у приміщенні департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації відбулися заходи: позачергова конференція Миколаївської обласної організації СОІУ, на якій було обрано делегатів на ІХ з’їзд Всеукраїнської організації осіб з інвалідністю «Союз організацій осіб з інвалідністю України» та зустріч керівників обласних управлінь та організацій, які піклуються проблемами осіб з інвалідністю. Дана зустріч проводилася спільно з департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації. На неї були запрошені: Фідченко О. М. – директор обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю; Димчишина О.В. – директор обласного центру зайнятості; Єфремова Н.В. – начальник управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області; Мироненко О.К. – головний  лікар – головний експерт обласного центру МСЕ; Бєлякова В.Г. – начальник лікувально-профілактичного відділу  управління охорони здоров’я облдержадміністрації; Недвиженко Т.Ю. – начальник відділу по роботі з людини з інвалідністюми та ветеранами управління надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації; Челенко О.О. – начальник відділу надання  державної допомоги управління соціальних гарантій і компенсацій загальнообов’язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації; Жуковська Т.К. – начальник регіонального центру «Інваспорт».

Відкрила зустріч голова обласної організації осіб з інвалідністю – Руденко Г.М., яка підкреслила, що сьогодні на зустрічі ми повинні відкрито обговорити проблеми, які хвилюють осіб з інвалідністю  області та окреслити шляхи їх вирішення згідно українського законодавства  та Конвенції  про права осіб з інвалідністю.

img004

Кожен з представників різних сфер надав інформацію щодо діяльності своєї організацій, яка стосується життєдіяльності осіб з інвалідністю. Єфремова Н.В. відповіла на ряд питань, пов’язаних зі змінами у пенсійних виплатах та детально роз’яснила нове в пенсійному законодавстві.

Мироненко О.К. пояснив причину інновацій у заповнені індивідуальної програми реабілітації осіб з інвалідністю, особливості проходження МСЕК та реабілітаційних заходів. А Бєлякова В.Г. доповіла про забезпечення осіб з інвалідністю ліками за пільговими рецептами. Доповнила Жуковська Т.К. з питання спортивної реабілітації осіб з інвалідністю. Про забезпечення осіб з інвалідністю області санаторними путівками виступила Недвиженко Т.Ю. та наголосила, що в цьому році  2 санаторія Очаківського району готові відкрити свої двері для осіб з інвалідністю.

Директор обласного центру зайнятості Димчишина О.В. виступила з інформацією про проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема наголосила на тому, що за минулий рік 77 осіб з інвалідністю були забезпечені робочими місцями, а 4  навіть отримали фінансову допомогу на відкриття своєї справи. Про юридичне обґрунтування питання працевлаштування осіб з інвалідністю проінформував директор обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю – Фідченко О.М.

Голови громадських організацій мали змогу  задати питання, які найчастіше вони чують від своїх осіб з інвалідністю і поділитися своїм досвідом. Так, голова Новоодеської районної організації осіб з інвалідністю Ігнатова В.І. повідомила, що завдяки зусиллям організації у місті Нова Одеса здійснюються перевезення маршрутним таксі з підйомниками, а в районній лікарні облаштовано палату для осіб з інвалідністю-візочників.

Підсумки зустрічі  підвела заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації -  Бєлкіна Л.П.

Зустріч була плідною і розвивалася у вигляді діалогу. Вважаємо, що ми й надалі плідно співпрацюватимемо з керівниками обласних структур у вирішенні проблем осіб з інвалідністю.

Степаненко О.Г.
Заступник голови
Миколаївської обласної організації СОІУ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.