Потрібен гарний слух, гнучкі руки і гарний настрій: як у Черкасах працює унікальний музичний гурток для незрячих

Потрібен гарний слух, гнучкі руки і гарний настрій: як у Черкасах працює унікальний музичний гурток для незрячих
18 Червня 2019
Друкувати цю новину

Потрібен гарний слух, гнучкі руки і гарний настрій: як у Черкасах працює унікальний музичний гурток для незрячих

Методику навчання розробляють самі педагоги: її адаптують під можливості дітей

Унікальний дитячий музичний гурт працює у Черкасах. Учасники “Веселих ложкарів” – діти з порушенням зору. Вони постійні учасники різних конкурсів та фестивалів. Першими членами гуртка, де навчали гри на ложках, були лише двоє дітей. Нині його відвідують сотні школярів різного віку.

У гурті юних музикантів 13-річний В’ячеслав Солдатченко. Хлопець 5 років опановує гру на ложках. Вивчив кілька десятків композицій.

“У цьому подобається енергійність ложок, як вони звучать, по ритму я запам’ятовую як грати. Треба щоб був гарний слух, гнучкі руки і гарний настрій”, – пояснює учасник-музикант.

'Веселі ложкарі'

Більшість “Веселих ложкарів” – діти з порушеннями зору та незрячі. Вони уважно слухають пояснення педагога та уявляють музичні рухи і як їх відтворити.

Перші такі заняття зорганізували 5 років тому. Тоді прийшли два школярі. Зараз у гурті 15-ро учасників. Також навчитися гри на ложках приходять майже сто учнів школи-інтернату.

“Мені дуже подобається, ми тільки почали ходити, але я побачила, що він став впевненішим”, – ділиться мати учасника Вікторія Криворот.

Для занять обирають спеціальні дерев’яні ложки із твердих порід деревини.

“Тут є ложки так сказати, прості, їх треба тримати через палець, а є вигнуті”, – пояснює учасник гурту Іван Тертичний.

Методику навчання розробляють самі педагоги: її адаптують під можливості дітей. Найбільш обдаровані самі імпровізують з музичними композиціями.

“Це унікальна методика, яка є тільки в цій школі і це дійсно так, матеріалу в інтернеті дуже не багато, ми творимо самі, у нас немає списувань, якщо говорити шкільною мовою, тому всі номери діти створюють разом з нами”, – розповідає керівник гурту Валентина Шачіна.

Такі заняття допомагають поліпшити слухові та тактильні здібності.

“Коли дитина грає на ложках – вона розуміє те, що вона відкриває свій творчий потенціал, м’язи рук працюють, вони укріплюються, розвивається музичний слух, розкриваються творчі акторські здібності кожної дитини, нам це дуже приємно”, – пояснює заступниця директора “Черкаської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату” Наталя Коваль.

“Веселі ложкарі” вже брали участь у кількох десятках конкурсів та фестивалів, постійні гості міських свят. Зізнаються, аплодисменти публіки – для них найбільше визнання.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, “5 канал

  Категорія: