Полтава: на порядку денному доступність виборчих дільниць для виборців з інвалідністю

12 Січня 2016 Друкувати цю новину

Конституція України та Конвенція ООН про права людей з інвалідністю (зокрема, стаття 29 «Участь у політичному та суспільному житті»), що ратифікована Україною у 2009 році, гарантують людям з інвалідністю однакові права, можливості та обов’язки в процедурі участі у виборчих та політичних процесах на рівні з іншими.

Полтава: на порядку денному доступність виборчих дільниць для виборців з інвалідністю

До сьогодні громадяни, котрі мають важкі форми інвалідності, обмежені у своїх можливостях повноцінно брати участь у політичному житті суспільства і зокрема у виборах.

Причин цьому є багато: недосконалість українського законодавства; архітектурна недоступність об’єктів виборчого процесу; проблема доступу до інформації; відсутність достовірного обліку людей з інвалідністю і маломобільних громадян, які потребують створення особливих умов та додаткової підтримки задля забезпечення повної реалізації ними їхніх прав тощо. Серед інших − проблема необізнаності учасників виборчого процесу, і зокрема персоналу виборчих дільниць, в питаннях інвалідності.

Полтава: на порядку денному доступність виборчих дільниць для виборців з інвалідністю

Задля зміни вищезазначеної ситуації, Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (International Foundation for Electoral Systems, IFES) планують провести оцінювання доступності виборчих дільниць для виборців з інвалідністю та напрацювати відповідні рекомендації і стратегії з метою покращення доступу громадян з інвалідністю та маломобільних виборців до виборчого процесу.

Оцінювання доступності об’єктів, на яких розташовані виборчі дільниці, пропонується здійснити в січні-березні 2016 року за участі представників громадських організацій людей з інвалідністю, які мають відповідний досвід та навички виконання подібних аудитів.

Полтава: на порядку денному доступність виборчих дільниць для виборців з інвалідністю

Зважаючи на потужне представництво, фаховість та розгалуженість організацій громадянського суспільства у Полтавській області, саме цей регіон обрано для реалізації в Україні першого етапу пілотного проекту-дослідження. Дане дослідження не є науковим, а проводиться на основі практичного досвіду партнерів проекту − представників громадських організацій усіх рівнів, які об’єднують осіб з інвалідністю.

Мета дослідження − виявити спектр проблем та окреслити можливі шляхи їх подолання, порушити найважливіші проблемні питання, створюючи підґрунтя для подальших активних дій на підтримку прав та інтересів осіб з інвалідністю.«Оцінювання доступності виборчих дільниць для виборців з інвалідністю” пропонується здійснити за методикою, логістикою і консультативною допомогою НАІУ, за участі волонтерів і представників громадських організацій на добровільних засадах.

Полтава: на порядку денному доступність виборчих дільниць для виборців з інвалідністю

З метою підготовки учасників дослідження (50-ти аудиторів) сьогодні, 12 січня 2016 року відбулась нарада заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є. за участі представників НАІУ, Міжнародного фонду виборчих систем, структурних підрозділів облдержадміністрації та Громадської ради при облдержадміністрації та триває робота навчального семінар-тренінгу.

У нараді також прийняли участь керівники департаментів та управлінь, заклади яких найчастіше використовуються для облаштування і роботи виборчих дільниць. У ході перемовин досягнуто згоди щодо тісної співпраці та необхідності проведення спільними зусиллями такого масштабного аудиту. Те що Полтавська область обрана для впровадження пілотного проекту і може стати прикладом для інших регіонів України відзначено окремо.

Результати наради є плідними. З метою забезпечення процедури аудиторських перевірок погоджено підготувати відповідне розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації.

Прес-служба НАІУ

  Категорія:
написати коментар

2 коментарі

 1. Nikolay Fedorenko
  Січень 12, 23:13 #1 Nikolay Fedorenko

  Вся полтавская область на острие эксперимента :),

  Reply to this comment
 2. Сергій Чумак
  Січень 14, 09:35 #2 Сергій Чумак

  Полтавська область – завжди в числі кращих.

  Reply to this comment

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.