Польські хірурги вперше у світі пересадили кисть народженій без рук людині

4 Січня 2017 Друкувати цю новину

Хірурги з університетського клінічного шпиталю у Вроцлаві (Польща) провели операцію з пересадки долоні руки дорослій людині, яка її не мала від народження. Це перша у світі операція такого типу, яка завершилася успіхом, інформує «Zaxid.net» з посиланням на польський телеканал tvn24.

Польські хірурги вперше у світі пересадили кисть народженій без рук людині

Як повідомляється, 32-річному жителю міста Замосць хірурги пересадили кисть руки 15 грудня. Наразі, відторгнення кінцівки не сталося, а пацієнт вже може рухати пальцями.

«Якщо все завершиться щасливо, то все вказує на те, що ми увійдемо до історії медицини»,– заявив керівник групи хірургів, яка проводила операцію, Адам Доманасевич.

Польські хірурги вперше у світі пересадили кисть народженій без рук людині

За словами лікарів, найскладнішим елементом було поєднання частин тіла донора і пацієнта з огляду на різницю у діаметрі артерій. В даному випадку це вдалося зробити на рівні плеча.

Доманасевич поінформував, що його група дуже ретельно готувалася до операції, маючи декілька варіантів дій. До цього часу долоні пришивали людям, які їх втрачали за трагічних обставин. Натомість, вперше пересаджено долоню людині, яка її не мала від народження. Донором була мертва людина.

За словами лікарів, успішність операції можна буде оцінити не раніше ніж через півроку, коли буде змога порівняти: чи справність руки є кращою за протез.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук