Поінформований – значить озброєний! Презентація Довідника соціальних гарантій, пільг, і послуг для осіб з інвалідністю

1 Грудня 2021
Друкувати цю новину

Сьогодні, 1 грудня, в рамках ТИЖНЯ ПРАВ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ, Національна Асамблея людей з інвалідністю України  на платформі ZOOM провела Інформаційну сесію «Інформаційна доступність. Державні гарантії для людей з інвалідністю».

Під час заходу було презентовано «Довідник деяких видів гарантій, пільг і послуг, встановлених законодавством для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та членів їхніх сімей» – унікального документу, в якому узагальнено інформацію про переважну більшість гарантованих державою компенсацій для осіб з інвалідністю.

Довідник розроблений НАІУ в рамках програми «Національне партнерство – узгоджена доступність».

У цьому контексті слід зазначити, що Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю та низка інших міжнародних документів з прав людини, ратифікованих Україною, встановлюють вимоги за всіма сферами життєдіяльності, реалізація яких повною мірою забезпечить рівноправність людей з інвалідністю у суспільстві.

Усупереч зазначеному, слід констатувати високий рівень зубожіння, соціальної та правової незахищеності громадян з інвалідністю в нашій державі, який суттєво ускладнюється військовими діями та пандемією COVID-19. Виправлення ситуації потребує не одного року та величезної кількості ресурсів: людських, фінансових тощо.

Своєрідною компенсацією відповідних негативних чинників є законодавчо гарантовані людям з інвалідністю та членам їхніх сімей пільги й послуги. Для значної частини людей з інвалідністю та їхніх близьких відповідні гарантії – значима допомога від держави, адже вони дають можливість виживати в наших складних умовах.

З метою забезпечення підвищення рівня поінформованості людей з інвалідністю про їхні права, НАІУ і було підготовлено даний Довідник.

Цей Довідник буде корисний людям з інвалідністю, громадським об’єднанням, чиновникам усіх рівнів та іншим суб’єктам, які опікуються правами людей з інвалідністю та формують політику сьогоднішньої держави.

Додатково інформуємо про намір актуалізувати наведену в Довіднику інформацію з певною періодичністю.

Ознайомитися з ним можливо буде найближчим часом на офіційному сайті НАІУ.

#НАІУ  #ТижденьПравОЗІ  #Національне_партнерство_узгоджена_доступність  #права_осіб_з_інвалідністю  #доступність

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар