Погляд у майбутнє незрячі діти роблять через серце

4 Вересня 2014
Друкувати цю новину

PictureВже 128 років у Харкові існує незвичайний учбовий заклад – тепер КЗО «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс імені В.Г. Короленка» Харківської обласної ради (для сліпих дітей), а раніше школа для сліпих дітей, спонсорами якої у різні роки були кращі сини України, які не шкодували ані грошей на навчання таких дітей, ані тепла своїх сердець.

Розпочав свій 31-й навчальний рік й нинішній директор установи – О.М, Білоусов, який очолює колектив високих професіоналів, чудових людей з небайдужими серцями, що розкриті назустріч дітям, яких у школі близько 200 із 13 регіонів України.

Справжнім надбанням цього унікального навчального закладу стало те, що випускники школи зовсім не очікують оцінки своїх дій та вчинків від оточуючих, а самі дають собі раду та оцінюють власний потенціал. Може саме в цьому й полягає велика кількість успішних вихованців, які здобувають медалі різного номіналу на змаганнях, дипломи на олімпіадах і, головне, стають успішними після закінчення закладу: отримують вищу освіту та продовжують діяльність у різних сферах суспільного життя, мають активну життєву позицію. Достатньо тільки навести приклад, що з 6 громадських організацій, що об’єднують незрячих людей Харківщини, 3 очолюють випускники школи. Вони, до речі, завжди бажані гості на різних заходах. Були й на святі «першого дзвоника» 1 вересня разом з представниками відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, Департаменту науки і освіти, Департаменту у справах молоді і спорту обласної державної адміністрації.

Приймаючи від Департаменту Міндоходів у Харківській області два нових комп’ютери, директор навчального закладу згадав, що саме Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю придбав для користування принтер, що здатний друкувати шрифтом Брайля, та висловив думку про те, що діяльність Фонду не повинна бути звужена рамками відомчої належності, що ніяким чином не додає іміджу такої організації.

А поки дорослі вітали школярів, теперішні першокласники, яких 10, вийшли на сцену, щоб привітати вчителів, батьків та випускників 12 класів, які розпочинають свій останній навчальний рік у стінах школи.

Свято вийшло яскравим, справжнім та талановитим завдяки різноманітним виступам вихованців, старанням педагогів та батьків. Головне, що коли дивишся як танцюють незрячі діти, слухаєш пісні у виконанні ансамблів та солістів розумієш, що у майбутнє такі дітлахи дивляться серцем. Саме тому хочеться розкрити своє серце у відповідь.

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар