Почути голос дітей

28 Січня 2020 Друкувати цю новину

Тренінг з інклюзивної освіти

Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) в співпраці з міжнародною неурядовою організацією «Save the Children» провели тренінги для дітей в м. Краматорськ та Сєвєродонецьк, в рамках реалізації проєкту «Інклюзивні послуги для всіх: посилення доступу до освіти та інших послуг для дітей з інвалідністю на сході України» за підтримки RadioAid (Швеція).

Метою заходів було ознайомлення учнів середніх класів з їх правами, а саме:   Конвенцією ООН про права дитини, Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю, а також активізувати увагу на необхідності вивчення  прав дитини в школі та їх застосування в повсякденному житті, питаннях участі дітей в процесах прийняття рішень, закладення основи активної життєвої позиції.

Говорять учасники заходів:

«Ми однакові і права у нас однакові. Але ще є обов’язки і ми маємо їх виконувати». Ярослав К., 8 клас, Краматорськ.

«Щоб змінилось ставлення до дітей з інвалідністю потрібно розказувати всім дітям і їхнім батькам, що вони нічим не відрізняються від нас». Микита П., 8 клас, Сєверодонецьк.

Найбільше подобається право на відпочинок..  Мають, якби люди не придумали права, тоді б ніхто не знав, як потрібно жити». Аліна, 7 клас, Краматорськ.

В рамках тренінгу школярі мали змогу запропонувати ідею щодо просування прав дитини в своїй школі. Після додаткового обговорення співорганізаторами ідея буде підтримана проєктом.

Партнери проєкту: м. Краматорськ – школа №8, дитячі садки №№ 84, 92,

м. Сєвєродонецьк – школа №11, дитячий садок № 43.

Регіональні координатори:

м. Краматорськ: Ангеліна Скачко (066) 997-70-90.

м. Сєвєродонецьк: Надія Ковальова (095) 400-70-20.

Нагадаємо, що спільний проєкт триватиме до квітня 2021 року та буде спрямований на те, щоб діти з інвалідністю в Сєверодонецьку та Краматорську мали можливість навчатися в інклюзивних навчальних закладах.

Save The Children International (Сейв зе Чілдрен) – найбільша у світі незалежна міжнародна організація, яка займається проблемами дітей. Основні напрямки діяльності організації – це захист дітей від стихійних лих, забезпечення житлом та харчуванням, покращення охорони здоров’я та системи освіти, захист від насилля, а також інша діяльність, що стосується збереження та покращення життя дітей та захисту їх прав в більш ніж 120 країнах світу.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.