По бездоріжжю: луччанин змайстрував для людей з інвалідністю крісло для підйому в гори

1 Жовтня 2019 Друкувати цю новину

По бездоріжжю: луччанин змайстрував для людей з інвалідністю крісло для підйому в гори

Економіст за фахом вирішив допомогти бути мобільнішими людям, які пересуваються за допомогою візка

"Оце зараз ідемо по піску, не кожен візок може проїхати, навіть на велосипеді досить складно. А в нас усе виходить досить легко і весело", – однією із перших коляску-всюдихід випробувала в лісі  Варвара Анашкіна. У жінки ДЦП і побувати на природі їй вдається украй рідко.

"Перший раз у цьому році в лісі знаходжусь. Дуже подобається, дуже файно. Дуже м'які сидіння, дуже зручно сидіти, ноги зафіксовані. Усе нормально, підходить дуже гарно", – ділиться враженнями жінка.

Цей візок має одне колесо, а підтримують рівновагу крісла двоє людей. Один – спереду, інший – ззаду. Останній і направляє рух за допомогою такого собі велокерма.

"Сім'я на відпочинок, на якийсь пікнік вийти ось так на екостежку прогулятися, провести із приємністю час з дітьми, з друзями – просто", – пояснює волонтер Дмитро Болотін.

Змайстрував цей візок Олег Бондарук у вільний від роботи час. Економіст за фахом взявся допомогти людям з інвалідністю прогулюватися, зокрема, й важкодоступними місцями.

"І практичніший, і легший, щоб можна було його використовувати, щоб більше людей з інвалідністю змогли скористатися цією можливістю", – розповідає розробник візка Олег Бондарук.

Конструкцію умілець запозичив у візка, яким користуються члени спільноти On 3 wheels. Це група волонтерів, яка допомагає людям з інвалідністю за допомогою колясок-всюдиходів підкорювати лісові бездоріжжя і гори. Саме на візку від On 3 wheels лучанин Вітас Гірдвіліс нещодавно підкорив гору Пікуй у Карпатах. Каже, що так і здійснилась його мрія.

Олег Ткачук, "5 канал"

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.