Підвищення стандартів надання неонатологічної допомоги в Україні: тренінгові центри для лікарів і сучасне обладнання в регіони

Підвищення стандартів надання неонатологічної допомоги в Україні: тренінгові центри для лікарів і сучасне обладнання в регіони
23 Жовтня 2018
Друкувати цю новину

Підвищення стандартів надання неонатологічної допомоги в Україні: тренінгові центри для лікарів і сучасне обладнання в регіониРозвиток неонатології і збереження здоров’я новонароджених загалом є пріоритетним напрямком у розвинених державах світу. МОЗ України разом з міжнародними партнерами робить кроки, щоби досягти високого рівня надання неонатальної допомоги в нашій країні. У планах на найближчий час – відкрити три тренінгові центри, у яких навчатимуть лікарів-неонатологів з усієї України, та забезпечити регіональні перинатальні центри сучасним обладнанням.

Заступник міністра Олександр Лінчевський зустрівся із міжнародними експертами, головою Асоціації неонатологів Польщі професоркою Марією Катериною Боршевсько-Корнацькою, віце-президентом Фундації медичної допомоги дітям Йолантою Мартіноф та українськими неонатологами минулого тижня.

На зустрічі підвели підсумки річного аналізу українських перинатальних центрів та визначили подальші кроки для підвищення якості надання неонатальної медичної допомоги. Найважливіші з них – це:

1. Забезпечення сучасним обладнанням регіональних перинатальних центрів.

У багатьох регіональних перинатальних центрах не вистачає високоспеціалізованого обладнання для надання неонатальної медичної  допомоги. Асоціація неонатологів Польщі спільно із Фундацією медичної допомоги дітям передасть необхідне обладнання в українські заклади відповідно до їхніх потреб.

2. Створення умов для підвищення кваліфікації українських неонатологів.

За результатами аналізу українських перинатальних центрів уже найближчим часом буде визначено три найсильніші перинатальні центри країни. На їх базі відкриють тренінгові центри, у яких навчатимуть лікарів-неонатологів з усієї України.

Робота українських неонатологів має базуватись на кращих світових стандартах і міжнародних протоколах надання допомоги новонародженим. У травні цього року МОЗ України передало в обласні департаменти охорони здоров’я для подальшого розповсюдження перекладені українською рекомендації Польського товариства неонатологів «Стандарти надання медичної допомоги новонародженим в Польщі». Видання містить 28 порад щодо принципів клінічної практики й догляду за новонародженими дітьми.

Продовжаться програми стажування для українських лікарів за кордоном. Фундація медичної допомоги дітям вже більше 10 років займається організацією навчання для лікарів-неонатологів України. Щороку українські фахівці мають можливість проходити стажування у найкращих клініках світу. Так, завдяки підтримці Фундації минулого місяця шість українських лікарів відвідали Міжнародну конференцію у Познані.

МОЗ України

  Категорія: