Підтримка підприємницької ініціативи: на Кіровоградщині чоловік з інвалідністю відкрив інтернет-магазин

Підтримка підприємницької ініціативи: на Кіровоградщині чоловік з інвалідністю відкрив інтернет-магазин
7 Червня 2018
Друкувати цю новину

Для когось рішення про започаткування власної справи стає органічним і цілком природнім, а комусь дається нелегко: після безплідних спроб працевлаштуватись або незгоди з умовами праці чи незадоволення рівнем зарплати на попередніх місцях роботи.

Звичайно, успіх у підприємницькій діяльності приходить не відразу, для цього необхідно докладати чималих фізичних та моральних зусиль і матеріальних витрат. Щоб вижити у безмежному світі бізнесу, треба знати його закони і правила, а також проявляти найкращі особисті якості: розум, працелюбність, наполегливість тощо. Але головне у бізнесі, як і у всіх інших справах, – велике бажання стати успішним, прагнення робити все можливе заради високих результатів роботи і вміння не розмінюватись на дрібниці, швидко знаходити вихід із складних ситуацій, а тимчасові труднощі сприймати як набуття досвіду та уроки долі, а не крах усього життя.

Для людини з інвалідністю трудова діяльність займає особливе місце у житті, адже є не тільки можливістю забезпечити своє існування, але й виступає як факт реалізації своїх здібностей, приєднання до суспільних цінностей. Якщо підходящої роботи поки що немає, – чому б не створити для себе робоче місце? Яскравий тому приклад – життєва історія підприємця, Олександра, який звернувся до служби зайнятості за сприянням у вирішенні питання власного працевлаштування. «Спочатку шукав роботу, але такої як хотілось – не траплялось, адже було бажання реалізувати свої знання, отримані у виші. За фахом  я економіст з бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності. Наступним кроком на шляху ефективного вирішення проблеми безробіття стала пропозиція індивідуального консультанта відвідати семінар з орієнтації на підприємницьку діяльність. Я з радістю прийняв її, оскільки зволікати часу немає», – розповів Олександр.

Відвідавши семінар «Як розпочати свій бізнес?», чоловік твердо вирішив стати підприємцем і створити спочатку робоче місце для себе, а згодом, можливо, і для інших.

Як зізнається колишній безробітний, ідеї для власної справи у нього були завжди. Так, наприклад, людині з інвалідністю часто доводиться відвідувати лікарні. Одноманітне біле вбрання лікарів інколи викликало смуток та апатію. То чому ж не додати різноманітності до медичної уніформи та не підняти цим самим настрій лікарям та відвідувачам? Зробивши маркетингове дослідження саме цього питання, Олександр створив сайт та вирішив зайнятися роздрібною торгівлею медичного та кухарського одягу. Шукач роботи склав бізнес- план та вдало захистив свою мрію: став підприємцем на початку травня 2018 року.

Ретельно підібраний асортимент допоміг отримати багато позитивних відгуків та замовлень на нещодавно створеному сайті. Тож Олександр поступово почав втілювати свої мрії і нині його діяльність – реалізація якісного товару вітчизняного виробника з натуральної сировини, яка користується попитом, адже  підприємець дбає про підтримання попиту та постійно оновлює асортимент.

«Я з вдячністю згадую уважне ставлення, чуйність і повагу з боку кожного фахівця центру зайнятості, які зі мною спілкувалися і підтримали моє прагнення стати підприємцем, – поділився спогадами Олександр. – Бажаю шукачам роботи побільше оптимізму та готовності швидко пристосовуватись до життєвих обставин: тоді мрії неодмінно стануть реальністю!»

 

М. Жежеря,

заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Олександрійського міськрайонного центру зайнятості.

  Категорія: