Підтримка найслабкіших на Кагарличчині

Підтримка найслабкіших на Кагарличчині
8 Квітня 2015
Друкувати цю новину

300_400_745709001428395261Про координацію спільних дій щодо надання соціальної допомоги, здійснення патронажу, забезпечення безпеки пенсіонерів та осіб похилого віку йшлося на нараді в райдержадміністрації за участю керівників профільних підрозділів РДА та державної влади.

Заступник начальника, начальник міліції громадської безпеки РВ ГУ МВС України в Київській області Віталій Лещенко інформував, що для забезпечення безпеки працівниками відділу практикуються подвірні обходи громадян. До профілактичної роботи залучаються голови сіл, місцеві листоноші. Проводиться велика робота щодо запобігання проявів шахрайства до стариків.

Про соціальну допомогу пенсіонерам та особам похилого віку доповів начальник управління соціального захисту населення РДА Оксана Дячок.

– Питання № 1 для соціально малозабезпечених людей сьогодні – це оформлення державних субсидій на опалення та житлово-комунальні послуги, – відзначила вона. – Торік такі пільги одержувало 2973 родини, в цьому році їх кількість значно зросте. Працівники управління тісно співпрацюють в цьому плані з районним територіальним Центром соціального обслуговування. Одиноким, немічним людям надаватиметься допомога і в оформленні документів, і в призначенні субсидій.

На думку Оксани Дячок, спрощена система оформлення субсидій, а також співпраця з податковою інспекцією, газопостачальними організаціями дозволить працівникам управління своєчасно справитися з оформленням субсидій та не допустити зловживань у цій справі.

У свою чергу, на нараді пролунала слушна пропозиція на адресу управління щодо кращого інформування населення про методику призначення субсидій, інші нюанси у цій справі у районних засобах масової інформації.

– 47 соціальних працівників, які входять до Кагарлицького районного територіального центру соціального обслуговування, турбуються про найбільш вразливі у життєвому плані категорії людей, – інформувала директор Центру Тетяна Вітоха. – І для одиноких, немічних стариків вони стали найріднішими людьми. А щоб допомога таким людям була ще об’ємнішою, Центр співпрацює з багатьма благодійними організаціями.

Про пенсійне забезпечення говорила на зібранні начальник управління Пенсійного фонду України у районі Світлана Трохименко.

– За два місяці нинішнього року оформлено 116 нових пенсійних справ, за цей же час 196 пенсіонерів померло, – інформувала вона. – Але соціальне навантаження на район залишається великим: 14485 пенсіонерів разом з Ржищевом. Ще 249 заяв на оформлення пенсій, 235 з яких вже задоволено, надійшло від жителів, що перебралися в район з окупованих територій.

Тому всім треба працювати над наповненням дохідної частини бюджету Пенсійного фонду і раціональним витрачанням коштів.

Розповіла Світлана Трохименко і про зміну у пенсійному законодавстві (оподаткування пенсій) та ряд проблем, які виникли з певними роботодавцями.

Про стаціонарне лікування та забезпечення медичного обслуговування пенсіонерів та осіб похилого віку на нараді інформували головний лікар ЦРЛ Віктор Кулініченко та головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Інна Карапіра.

Обоє зауважили, що особливих проблем по обслуговуванню даної категорії населення в районі немає. Збережено достатню кількість ліжок у стаціонарі, діють палати для ветеранів, здійснюється харчування хворих, працює «швидка допомога». А ось безкоштовних ліків для різних категорій хворих-пільговиків, на жаль, практично не стало.

Роботі з ветеранами війни і праці і їх проблемам був присвячений виступ відповідального секретаря організації ветеранів району Олени Петрусенко. Вона зазначила, що в лавах ветеранської спілки нараховується 11690 чоловік. Але все менше стає ветеранів останньої війни. Їх залишилося тільки 33. У багатьох ветеранів виникає багато проблем і їх доводиться ви рішувати спільними зусиллями з державними структурами, органами місцевого самоврядування. А ось шефська допомога цій категорії населення послабилася.

Щодо останнього твердження Олени Петрусенко, заперечив голова районної ради Віктор Бевз.

– Районна ветеранська організація, – зазначив він, – має бути зв’язуючою ланкою в ланцюзі «шефи-ветеран». Тобто, знати, що конкретно потрібно тій чи іншій людині і цю потребу доносити до шефів. Упевнений, що жоден з останніх не відмовиться допомогти немічній людині. Але для цього треба володіти повною інформацією і ситуацією по кожній конкретній людині. Адже не всі ветерани перебувають в однакових умовах. Одні живуть з дітьми, багатьох регулярно відвідують рідні. Але є й такі, хто залишився наодинці зі своїми бідами і тривогами. Ось про таких і треба, в першу чергу, не забувати. І самим, і нагадувати про них шефам, головам громад, іншим структурам. Щоденний телефонний дзвінок такій людині – це теж увага і турбота про неї. І це реально зробити. Із 33 ветеранів війни тільки 4 перебувають в статусі одиноких.

Підбиваючи підсумки наради, Віктор Бевз зазначив, що відсутність скарг і нарікань з боку людей похилого віку у вищестоящі інстанції засвідчує, що багато їх проблем успішно вирішується на районному і місцевому рівні. За винятком окремих унікумів, яким завжди хочеться більше, ніж це можливо зробити. Тому треба продовжувати так працювати і далі. Оперативно, конкретно, координовано.

Лаконічним в цьому плані був і Зіновій Лялюк: «Добросовісно, чітко виконувати свої обов’язки, контролювати і знати ситуацію по кожній людині – це те, що вимагає від нас і ситуація в країні, і люди, яким нині найважче».

Київська ОДА

  Категорія: