Підприємства для осіб з інвалідністю – під загрозою зупинки і ліквідації

19 Серпня 2013 Друкувати цю новину

Підприємства УТОС - Українського товариства сліпих і УТОГ - Українського товариства глухих опинилися під загрозою зупинки і ліквідації. Про це заявляють керівники Асоціації підприємців і працюючих осіб з інвалідністю України.

Як заявив на прес-конференції в Дніпропетровську заступник голови правління АПРІУ Сергій Кіт, такої ситуації, яка склалася останнім часом, не було за весь період незалежності України. «Спочатку нас позбавили преференції на право роботи згідно із Законом про державні закупівлі, і тепер наші підприємства виходять на тендер на загальних умовах з усіма підприємствами України та закордонними конкурентами. Раніше кожне підприємство, де працювали інваліди, отримувало дозвіл на право користування пільгами. Однак 20 березня постановою Кабінету міністрів України була ліквідована комісія з питань діяльності підприємств та громадських організацій осіб з інвалідністю. 15 травня Президент України підписав указ, що повноваження з визначення пільг і моніторингу за нашими підприємствами покладені на Міністерство соціальної політики. З квітня цього року пільги не отримує ніхто. І більше 100 підприємств в Україні опинилися в ситуації, коли вони не знають, що робити. 17 липня на засіданні Кабінету міністрів була прийнята відповідна постанова, але донині вона не підписана. 20 серпня нам треба буде звітувати до податкової інспекції з ПДВ. Це основна пільга, яку має підприємство, яке я очолюю. Тільки за липень, на який немає пільг, ми понесемо збиток близько 220 тисяч гривень. Ми постійно звертаємося до Кабінету міністрів і Міністерство соціальної політики, але ситуація залишається незмінною», - каже С.Кіт. Його тривогу поділяє голова Дніпропетровської обласної організації Асоціації підприємців і працюючих осіб з інвалідністю України Василь Товт.

Підприємства Українського товариства сліпих і Українського товариства глухих не тільки десятиліттями забезпечують роботою людей з особливими потребами, але й містять цілу інфраструктуру - гуртожитки, бази відпочинку, забезпечують надання різних послуг і надання допомоги.

Тільки у Дніпропетровській області, розповідає В.Товт, діє 14 підприємств, які забезпечують роботою близько 1000 людей з особливими потребами, і якщо вони зупиняться - це буде трагедія для великої кількості сімей. Виходячи з цього, працівники УТОС і УТОГ провели 12 серпня мітинги на своїх підприємствах і на годину зупинили верстати. Як повідомив «Дню» Сергій Кіт, «участь у мітингу протесту взяли всі працівники Дніпропетровського навчально-виробничого підприємства УТОС, на якому значиться 146 осіб. «У нас та інших підприємств, де трудяться інваліди, а всього їх більше сотні по всій Україні, не залишається іншого виходу. Ми вийшли першими на акцію протесту, А 14 серпня подібні акції повинні пройти вже в Києві. Вимога у нас просте - звернути увагу уряду на становище працюючих осіб з інвалідністю», - каже він.

«Ми перебуваємо в діалозі з місцевою владою, але ми також розуміємо, що місцеві органи стали заручниками ситуації, тому через ЗМІ звертаємося до Кабінету міністрів і Міністерства соціальної політики з проханням якнайшвидше вирішити це питання», - зазначають керівники Асоціації підприємців і працюючих осіб з інвалідністю України.

Вадим РИЖКОВ,
«День», Дніпропетровськ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.