Під головуванням Павла Розенка відновила роботу Рада у справах осіб з інвалідністю

7 Грудня 2016 Друкувати цю новину

1 грудня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Ради у справах осіб з інвалідністю.

Під головуванням Павла Розенка відновила роботу Рада у справах осіб з інвалідністю

«Сьогодні ми фактично відновлюємо роботу Ради у справах осіб з інвалідністю, адже останнє її засідання відбулося три роки тому і це ненормальна ситуація. Відтепер (і це зафіксовано у регламенті роботи Ради) ми будемо збиратися щонайменше раз на квартал. Я не допущу формального підходу до такого серйозного питання: як захист прав осіб з інвалідністю», - сказав Павло Розенко, відкриваючи засідання.

Він нагадав, що Україна ратифікувала і підписала низку основоположних документів, які стосуються забезпечення прав осіб з інвалідністю. Насамперед, йдеться про Конвенцію про права осіб з інвалідністю, яка була ратифікована у 2009 році. Безумовно, на сьогодні вже затверджена Державна програма “Національний план дій щодо реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року”, метою якої є забезпечити реалізацію прав і задоволення потреб осіб з інвалідністю на рівні з іншими громадянами, поліпшити умови їх життя згідно з Конвенцією», - зазначив він.

«Тому сьогоднішня і подальша наша робота, буде спрямована на те, щоб посилити або змінити цю програму з тим, щоб пристосувати її до сучасних умов та забезпечити її ефективну реалізацію», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Учасники засідання обговорили, зокрема, стан виконання Указу Президента України від 3 грудня 2015 р. № 678 “Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю”, стан забезпечення соціальним захистом хворих на онкологічні захворювання, забезпечення осіб з інвалідністю лікарськими засобами та виробами медичного призначення та підсумували перші результати виконання Плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на 2009-2015 роки “Безбар’єрна Україна”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2009 р. № 784.

Урядовий портал

  Категорія:
 1. Анісенко Марія
  Грудень 08, 09:38 #1 Анісенко Марія

  Дуже раді, що нарешті буде працювати така Рада. Я, мати дитини людини з інвалідністю з дитинства (ДЦП). Хочу звернути увагу на такі проблеми:
  1. забезпечення санаторно-курортним лікуванням таких осіб;
  2. безкоштовний або пільговий проїзд осіб з інвалідністю круглий рік (а не тільки в осінньо-зимовий період – хто може в такий час подорожувати? хворий?)
  3. оплата людям, які доглядають осіб з інвалідністю (не тільки за психічно хворим, але й за тими які потребують стороннього догляду)
  4. компенсація за бензин (167 грн. на півріччя – це в даний час смішно)
  5. не субсидії, а пільги в оплаті комунальних (якщо це, звичайно реально)

  Reply to this comment

Додати коментар

Напишіть відгук