Переселенці продали квартиру, щоб відкрити центр для дітей з аутизмом

28 Березня 2018
Друкувати цю новину

Переселенці продали квартиру, щоб відкрити центр для дітей з аутизмом

У Сумах родина переселенців створила спеціалізований центр "Щасливі діти", що допомагає розвивати дітей з аутизмом. Щоб сплатити оренду, придбати обладнання та найняти спеціалістів – продали квартиру у Донецьку. Про це Gazeta.ua розповіла засновниця Олена Абаєва.

"У два роки сину поставили діагноз розумової відсталості. Почали вивчати проблему, ходити до спеціалістів, – розповідає Олена, – У кожному місті є державні центри реабілітації для дітей з аутизмом. Але вони не розвивають дитину, не використовують нові методики. Вирішили відкрити власний центр, що буде допомагати таким дітям, як наш син".

Спочатку вивчали, як працюють подібні центри в інших містах. Олена їздила на зустрічі з керівництвом центрів, спілкувалась та вивчала їх досвід. Вступила до інституту на другу вищу освіту з корекційної педагогіки.

Автор: Надано Оленою Абаєвою
З дітьми займаються  8 психологів та логопедів
З дітьми займаються 8 психологів та логопедів

"Допомогли гранти для переселенців. Завдяки таким програмам придбали більшість обладнання. Для дітей з аутизмом воно дуже дороге та виготовляють переважно за кордоном, – розповідає Олена, – За власний кошт орендували приміщення. Шукали з окремим входом, з гарною звукоізоляцією, вбиральнею. Довелось робити ремонт під себе".

Центр працює з 9 до 20 години, у суботу – скорочений день, неділя – вихідна. Година занять у центрі "Щасливі діти" коштує 100 грн. Є групові до 3-х людей, індивідуальні заняття, група повного дня. З дітьми займаються 8 педагогів та логопедів. У місяць центр відвідують близько 30 дітей. За два роки роботи звернулось понад 200 дітей.

"Спочатку ходила по неврологічним відділенням, розповідала про наш центр лікарям. Писала на місцевих форумах матусь та у групах в соціальних мережах, – ділиться Олена, –Зараз працює вірусний маркетинг. Про центр розповідають батьки, які приходили на заняття. Охочих вдосталь, нових дітей записуємо на заняття на наступний тиждень".

Автор: Надано Оленою Абаєвою
Вартість години - 100 грн, є індивідуальні і групові заняття
Вартість години - 100 грн, є індивідуальні і групові заняття

Олена створила громадську організацію "Світ щасливих дітей" та буде допомагати малозабезпеченим родинам. Через декілька місяців відкриють безкоштовний центр, де будуть працювати з особливими дітьми. Міська влада для нього виділила приміщення. Там зараз роблять ремонт на гроші благодійників. Поки фінансування роботи спеціалістів, комунальні та інші витрати буде за кошт родини Абаєвих, а це близько 30 тисяч грн на місяць. Зможуть взяти тільки одну групу з 10 дітей

"Деякі батьки питають, за скільки занять ми вилікуємо їх дитину. Аутизм не лікується. Коли дізнаються, що це назавжди, впадають у депресію. Деякі – виходять з цього стану, інші – ні, – розповідає Олена, – Щоб показати, що життя не зупиняється з цим діагнозом, веду блог на Youtube "VLAD Абаев особенный блогер". Там розповідаю про наше життя з особливою дитиною".

Автор: Надано Оленою Абаєвою
Для дітей з малозабезпечених родин незабаром відкриють безкоштовний центр
Для дітей з малозабезпечених родин незабаром відкриють безкоштовний центр

Зараз Олена розширяє штат співробітників. Та відзначає, що важко знайти спеціалістів. Хоча у Сумах є педагогічний інститут, що готує корекційних педагогів та психологів.

"Багато спеціалістів – самі батьки. Вони, як і ми, стикаються з проблемою та починають її вивчати, отримувати додатково освіту. Спочатку допомагають своїй дитині, а потім – іншим, –розповідає Олена, – Працювати з особливими дітьми не просто. Це повинен бути усвідомлений вибір".

Олена Абаєва у Донецьку працювала доцентом кафедри маркетингу. Її старшому синові – 14 років, молодшому – 6. У 2014 році переїхали у село до троюрідної сестри. Коли зрозуміли, що не повернуться додому, обрали для переїзду найближче місто – Суми.

Психолог розповідає, що найголовніша потреба у дитини – почуття безпеки та захищеності. Коли батьки постійно залякують, прогнозують найгірші сценарії, створюють напружену атмосферу, вони травмують дитячу психіку. Та мова не йде про ситуації, коли стріляють та є реальна загроза безпеці.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар