Переселенці отримують належний соціальний захист, медичну та юридичну допомогу, освітні послуги

2 Квітня 2015 Друкувати цю новину

Про надання соціального захисту та створення умов для проживання внутрішньо переміщених осіб йшлося на брифінгу в Будинку Уряду, який відбувся 31 березня за участі представників 5 міністерств. У брифінгу взяли участь від Міністерства охорони здоров'я – заступник Міністра Альона Терещенко, Міністерства освіти і науки - заступник Міністра Павло Полянський, Міністерства регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства – в. о. директора Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Ігор Денисюк, Міністерства соціальної політики - заступник Міністра Віталій Мущинін, Міністерства юстиції – начальник Управління реєстрації Сергій Бенедесюк.

PM825image002

Як повідомив Віталій Мущинін, в органах системи соціального захисту обліковано 1,195 млн. осіб, або 776,6 тис. сімей. Особам, які перебувають на обліках, органи соціального захисту здійснюють оплату на проживання та оренду житла: 442 грн. для працездатних та 884 грн. – для непрацездатних осіб. У березні Урядом прийнято рішення про збільшення розміру допомоги для осіб з інвалідністю до 946 грн., поінформував Віталій Мущинін.

У цілому за перший квартал профінансовано допомогу в розмірі 905,3 млн. грн., в березні -315,8 млн. грн.

«Після рішення Уряду про збільшення на 2 млрд. 850 млн. грн. фінансування цієї допомоги, відповідними змінами до бюджету передбачено ці кошти і вони на сьогодні надійшли в регіони», – сказав Віталій Мущинін.

Він також поінформував, що планується ухвалення рішення Уряду про продовження порядку надання відповідних допомог внутрішньо переміщеним особам ще на 6 місяців. Для цього громадянам потрібно буде звернутися в органи соцзахисту з відповідними заявами.

Усі громадяни, які переїхали з Донецької та Луганської областей у більш безпечні регіони, отримують належну медичну допомогу. Загалом звернулося 126 тис. дорослих, з яких понад 80 тисяч поставлено на облік (дітей відповідно  - 80 тис. та 52 тис.).

«І гарна новина - у нас серед внутрішньо переміщених осіб народилося понад 3 тисячі дітей, всі мами та немовлята отримують належну медичну допомогу», - розповіла Альона Терещенко.

Спільно з ВООЗ та українським Червоним Хрестом на територіях Луганської та Донецької областей, підконтрольних українській владі, а також Дніпропетровської, Харківської, Запорізької областей працюють мобільні бригади. Вони надають первинну медичну допомогу та доставляють ліки особам, які їх потребують. Також незабаром буде направлена гуманітарна медична допомога на 300 тис. грн. для мобільних госпіталів. Загалом жителям Луганської та Донецької областей надається необхідна допомога, фінансування на медицину залишене без змін.

Водночас Альона Терещенко наголосила, що МОЗ готове сприяти в працевлаштуванні медичних працівників, які покинули небезпечні регіони. На сьогодні в інших регіонах знайшли роботу понад 1,3 тис.медиків з числа внутрішньо переміщених осіб.

Чимало дітей із Донецької та Луганської областей навчаються за межами населених пунктів, поінформував заступник Міністра освіти та науки Павло Полянський. Він зазначив, що на контрольованій українською владою території все відбувається у звичному режимі, хоча були проблеми з доставкою підручників.

Найбільший інтерес - щодо випускників, які відповідно незабаром стануть абітурієнтами українських вишів.

«Нагадаю, українська державна влада не визнає початок навчального року взагалі, починаючи з 1 вересня, на територіях, котрі не підконтрольні органам державної влади України», - зазначив Павло Полянський.

Заступник Міністра поінформував, що більша частина дітей, які в силу складних обставин опинились на непідконтрольній території, хочуть вступити до українських вишів та вже зареєструвалися для проходження незалежного зовнішнього оцінювання.

«І для кримських одинадцятикласників, і для Донецької та Луганської областей, Міністерство прийняло рішення про продовження терміну проходження ЗНО. 9 червня – третя можлива додаткова сесія. Ми хочемо, щоби жодна дитина не випала з поля зору», - наголосив Павло Полянський.

Заступник Міністра запевнив, що всі необхідні організаційні умови для вступу до вишів створені: «Ми пішли не безпрецедентні спрощення усіляких бюрократичних процедур. Реєстрація відбувається на ЗНО, а також для екстернату, щоби всі ці діти отримали шкільні атестати, в онлайн режимі». Це зроблено для того, аби мінімізувати перетинання блокпостів.

Сформовано базу даних шкіл, де випускники зможуть пройти відповідну перевірку знань з найменшим ризиком, хоча діти можуть проходити екстернат в усіх без винятку 18,4 тис. шкіл України. До того ж є база даних інтернатних закладів, де діти зможуть тимчасово зупинитися.

Мінрегіон розробив порядок використання в 2015 році коштів державного фонду регіонального розвитку, який передбачається затвердити постановою Уряду, поінформував Ігор Денисюк. Цим Порядком передбачається реалізація житлових програм, в тому числа для сімей загиблих в зоні АТО, за рахунок об‘єктів незавершеного будівництва шляхом проведення фінансування їх добудови.

«Також ми розглядаємо як варіант придбання житла на вторинному ринку», - поінформував Ігор Денисюк. За його словами, на житло для сімей загиблих передбачено фінансування в розмірі 300 млн. грн.

Мін‘юст забезпечив переведення відповідних підрозділів, які здійснюють реєстраційні дії, з тимчасово окупованих територій на території, що перебувають під контролем української влади, поінформував Сергій Бенедесюк. Громадяни з тимчасово окупованих територій зможуть оформити акти цивільного стану (реєстрації народження, смерті, питання, пов‘язані з реєстрацією юридичних осіб тощо) фактично в будь-якому територіальному підрозділі.

«Що стосується документів, які виданих на неконтрольованій українською владою території, - ми не можемо визнавати їх», - зазначив Сергій Бенедесюк.

Він повідомив, що на час бойових дій було вжито всіх необхідних заходів для відключення відповідних підрозділів від реєстрів.

«Але з іншого боку ми зробили все можливе, щоб максимально спростити процедуру відповідних реєстраційних дій для громадян України з тимчасово окупованих територій в будь-якому іншому підрозділі Міністерства юстиції на всій території України», – наголосив Сергій Бенедесюк.

Урядовий портал

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.