Парламентарії з різних фракцій Верховної Ради України взяли участь в акції “Рожевий жовтень – міжнародний місяць боротьби з раком молочної залози”

14 Жовтня 2013 Друкувати цю новину

Парламентарії з різних фракцій Верховної Ради України, які взяли участь в акції “Рожевий жовтень - міжнародний місяць боротьби з раком молочної залози”, вимагатимуть від уряду збільшення фінансування профілактичних і діагностичних програм по боротьбі з раком молочної залози

Акція, міжнародним символом якого є рожева стрічка, сьогодні вперше відбулася у Верховній Раді України за ініціативи Міжфракційного депутатського об'єднання (МФО) "Рівні можливості". Як наголошували учасники, в європейських парламентах подібні акції проходять у жовтні на регулярній основі вже 10 років поспіль.

Народні депутати України - як жінки, так і чоловіки від усіх фракцій, що приєдналися до акції,- прийняли рішення спрямувати свою одноденну зарплату на придбання пересувного мамографа та звернулися до уряду і ЗМІ з проханням разом проводити широку просвітницьку програму з пропагування необхідності ранньої діагностики і профілактики раку. "Наше завдання - і підтримка просвітницьких програм на рівні держави, і проведення таких програм самим", - наголосила співголова МФО "Рівні можливості" Ірина Геращенко.

За наведеною учасниками статистикою, в Україні рак молочної залози займає перше місце в структурі онкологічних захворювань та смертності від раку жінок. Кожну годину від раку молочної залози помирає одна жінка, найбільше захворювань зафіксовано в Донецькій, Дніпропетровській та Харківській областях. В 2011 році від цієї хвороби померло 7779 жінок, переважна більшість - через пізню діагностику.

"У державному бюджеті потрібно закласти фінансування профілактичних програм, а також гарантувати жінкам доступний скринінг молочної залози, для цього треба виділити кошти на закупівлю мамографів та підготовку висококваліфікованих фахівців. Своєчасна, доступна та сучасна діагностика – це основний інструмент зменшення захворюваності", - зазначила співголова МФО "Рівні можливості" Олена Кондратюк.

Народні депутати акцентували увагу на необхідності розв'язувати цю проблему комплексно, об'єднуючи зусилля жінок, суспільства та держави. "Рак молочної залози - це не тільки медична, але й соціальна, громадська та державна проблема. Потрібно зменшити жіночу смертність і захворюваність. Адже кожного року в Україні 17 тис. жінок дізнаються, що у них рак. Важливо подолати страх жінок, адже якщо діагностувати цю хворобу на ранніх стадіях, то практично у 100% випадків хворобу можна перемогти. Для цього потрібно проводити роз'яснювальну роботу серед жінок, особливо серед сільського населення". - зазначила Олена Кондратюк.

МФО «Рівні можливості» прийняло рішення проводити таку просвітницьку акцію щороку у другу п'ятницю жовтня у стінах Верховної Ради України.

Акція відбулася за підтримки Благодійного Фонду "Здоров'я жінки і планування сім'ї" та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва/SDC.

Верховна Рада України

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.