Парламент дозволив отримувати пенсію добровольцям, котрі отримали інвалідність у ході АТО, та членам родин загиблих

Парламент дозволив отримувати пенсію добровольцям, котрі отримали інвалідність у ході АТО, та членам родин загиблих
18 Жовтня 2016
Друкувати цю новину

Парламент дозволив отримувати пенсію добровольцям, котрі отримали інвалідність у ході АТО, та членам родин загиблихВерховна Рада України ухвалила в цілому проєкт Закону про внесення зміни до статті 3 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (щодо доповнення переліку осіб, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей) – № 2345а.

Як зауважила співавтор законопроєкту – Голова Комітету з питань соціальної політики Людмила Денісова, зараз учасники АТО, котрі пішли на фронт добровольцями, у разі отримання каліцтва та інвалідності не може оформити пенсію, так само як і члени їх родин, якщо загиблий не мав вдосталь страхового стажу. За словами голови Комітету з питань національної безпеки та оборони Сергія Пашинського, на реалізацію цього законопроєкту потрібно з держбюджету 3.5 мільйони гривень щомісяця.

Під час обговорення народні депутати, зокрема, Оксана Корчинська, відзначали, що у людей роки ідуть на те, щоб довести в суді, що доброволець загинув чи постраждав під час бойових дій у зоні АТО. Законопроєкт у цілому підтримали 264 депутати.

Законопроєктом пропонується доповнити статтю 3 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», включивши до переліку осіб, які стали людини з інвалідністюми у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаного з безпосередньою участю в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, членів їх сімей та членів сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення.

Голос України

  Категорія: