Оцінка ситуації щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих та політичних процесів в Україні (2015)

Оцінка ситуації щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих та політичних процесів в Україні (2015)
11 Вересня 2015
Друкувати цю новину

Національна Асамблея осіб з інвалідністю України (НАІУ) спільно з Міжнародним фондом виборчих систем (International Foundation for Electoral Systems, IFES) за підтримки Посольства Канади в Україні та Агенції міжнародного розвитку USAID провели у 2015 році пілотне оцінювання ситуації щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих та політичних процесів в Україні, результати якого були представлені у даному виданні.

Пропонуємо аналіз права щодо гарантій для громадян з інвалідністю брати активну участь у політичному житті суспільства, результати оцінювання бар’єрів, з якими вони стикаються під час реалізації своїх прав в Україні, а також рекомендації щодо необхідних змін політики і процедур задля покращення ситуації.

Дане дослідження не є науковим, воно проводилося на основі практичного досвіду партнерів проєкту щодо вивчення стану дотримання прав осіб з інвалідністю в Україні, які вже реалізовано раніше.

Процес оцінки потреб та можливостей осіб з інвалідністю щодо участі у виборчих та політичних процесах в Україні розглядався не як суто соціологічне дослідження, хоча окремі елементи було використано, як інструмент аналізу визначеного фрагменту соціальної дійсності для подальшого планування дій по досягненню позитивних змін у сфері дотримання прав осіб з інвалідністю.

Мета дослідження – виявити спектр проблем та окреслити можливі шляхи їх подолання, порушити найважливіші проблемні питання, створюючи підґрунтя для подальших активних дій на підтримку прав і інтересів осіб з інвалідністю.

НАІУ дякує за підтримку й відвертість учасників фокус-груп людей з інвалідністю, їх опікунів та помічників, експертів неурядових організації, учасників робочих заходів з проблем дослідження.

Надзвичайно важливою була допомога тих людей, організацій, які надавали партнерську консультативну допомогу.

Єдиною командою, з відданістю працювали регіональні представники Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України та організації-партнери. Особлива вдячність волонтерам – тим, хто своєю добровільною працею на різних етапах проведення досліджень зробили свій вагомий внесок.

НАІУ висловлює щиру подяку Міжнародному фонду виборчих систем (IFES, International Foundation for Electoral Systems), його співробітникам за підтримку ініціативи.

Українською мовою

Англійською мовою

Оцінка ситуації щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих та політичних процесів в Україні
Копірайт (с) 2015 Міжнародна фундація виборчих систем.
Усі права захищені.

Заява про дозвіл: жодна частина цієї публікації не може бути відтворена у будь-якій формі або будь-якими засобами, електронними чи механічними, включаючи фотокопіювання, запис або будь-який інший спосіб зберігання і пошуку інформації без письмового дозволу Міжнародної фундації виборчих систем.

  Категорія: