Особи з інвалідністю безкоштовно отримують послуги у реабілітаційних установах

23 Серпня 2018
Друкувати цю новину

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2018р. №587 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р. №1686 і від 31 січня 2007р. №80» внесено низку змін з метою забезпечення розвитку системи надання послуг з комплексної реабілітації (абілітації) та попередження інвалідності (раннього втручання).

Зокрема розширено вікову категорію дітей, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності з двох до трьох років.

Замінено поняття «реабілітаційні послуги» поняттям «послуги з комплексної реабілітації (абілітації) оскільки реабілітаційні установи вже надають послуги з комплексної реабілітації (абілітації), що дає можливість, виходячи з реальних потреб кожного отримувача послуг застосовувати одночасно різні види реабілітаційних заходів.

Крім того, оптимізовано перелік документів для прийняття рішення щодо направлення та зарахування отримувачів на комплексну реабілітацію (абілітацію).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації)», зокрема з метою попередження інвалідності, в реабілітаційній установі державної або комунальної форми власності (далі-установа) отримувач або його законний представник подає до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення наступні документи:

1) заяву про надання послуг із комплексної реабілітації (абілітації);

2) індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією, лікувально-профілактичного закладу (для дітей з інвалідністю);

3) висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей з інвалідністю, дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику, щодо отримання інвалідності) або інший документ, що посвідчує особу;

4) паспорт, свідоцтво про народження (для дітей з інвалідністю, дітей віком до 3-х років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності) або інший документ, що посвідчує особу;

5) документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;

6) документ про освіту (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації).

Необхідно зауважити, що до прийняття цих змін була відсутня можливість для осіб з інвалідністю, які досягли пенсійного віку отримання послуги з професійної реабілітації.

7) виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма №027/0)

Місцевий орган соціального захисту населення протягом п’яти робочих днів інформує отримувача (його законного представника) про прийняття рішення щодо направлення на комплексну реабілітацію (абілітацію) та надсилає установі повідомлення про направлення отримувача на комплексну реабілітацію (абілітацію) з відміткою про внесення інформації про отримувача до централізованого банку даних з проблем інвалідності та копії вищезазначених документів.

Протягом п’яти робочих днів установа розглядає документи і надсилає органу соціального захисту населення та отримувачу (його законному представнику) рішення про надання послуг із комплексної реабілітації (абілітації) із зазначенням дати початку курсу реабілітації.

Після зарахування отримувача на комплексну реабілітацію (абілітацію) установою складається індивідуальний план із комплексної реабілітації (абілітації).

Після закінчення курсу із комплексної реабілітації (абілітації) установа видає отримувачу або його законному представнику довідку про надані реабілітаційні послуги та результати комплексної реабілітації (абілітації), копію якої надсилає до органу соціального захисту населення.

Реабілітаційні послуги отримувачу надаються установами безоплатно.

Чернівецька міська рада

  Категорія:
написати коментар

3 коментарі

 1. Комаревцева Лілія
  24 Серпня, 01:12 #1 Комаревцева Лілія

  Читаючи цю постанову, я зрозуміла, що не тільки діти з інвалідністю мають право на реабілітацію, а і дорослі з інвалідністю – старші 18 років мають право на реабілітацію.
  Я проживаю у місті Чернівці, у мене дочка з інвалідністю першої групи “А” 21 рік не має змоги проходити реабілітацію, бо в нашому місті немає центрів реабілітації для дорослих, а є тільки для дітей віком до 18 років.
  З її діагнозами( ДЦП, паталогія тазовокульчових суглобів) просто необхідна реабілітація. Вона вже стала гірше ходити. Була одна надія на санаторно-курортне лікування. Але її зняли з черги в Шевченківському відділі соціального захисту населення м Чернівці. Мотивуючи це тим, що вона признана судом недієздатною. Я являюсь її законним представником – опікуном.
  Допоможіть, будь-ласка, що мені робити і як діяти.

  Reply to this comment
  • Роман
   26 Серпня, 00:19 Роман

   Доброго дня. В с.Лютіж київська область є центр для людей з інвалідністю ВЦПРІ (Все Український центр професійної реабілітації осіб з інвалідністю). Голова ціль центру це навчання надання професії людині з інвалідністю. Додатково є різноманітні процедури, зал ЛФК.
   Басейн, центр знаходиться в сосновому лісі, все це достосовано для людей з обмеженими можливостями. Все безкоштовно. https://www.google.com.ua/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.vcpri.com.ua/&ved=2ahUKEwiV3bGSkIndAhUSqIsKHRsuBHMQFjAbegQIABAB&usg=AOvVaw3RO2CRUzdaGYMc4mD0WTPm

   Reply to this comment
   • Лілія Комаревцева
    28 Серпня, 21:33 Лілія Комаревцева

    Доброго дня! В такий центр професійної реабілітації осіб з першою “А” групою інвалідністі не приймають. Потрібна медична реабілітація. Дуже потрібна!!!

    Reply to this comment

Додати коментар