Особливі дітки Тернополя вчитимуться у загальноосвітніх школах

23 Серпня 2017 Друкувати цю новину

З 1 вересня діти з особливими освітніми потребами зможуть навчатися у загальноосвітніх школах. Будь-яка школа може стати інклюзивною. Навчальний матеріал буде адаптований для кожної дитини.

Президент України підписав Закон про інклюзивну освіту. Дітки з особливими освітніми потребами матимуть змогу навчатися разом із звичайними дітьми у загальноосвітніх навчальних закладах. Для цього створять спеціальні класи з невеликою кількістю дітей, змінять стандарти викладання уроків. Такі учні матимуть психологічний супровід асистента вчителя.

«— Щойно батьки приведуть дитину з особливими освітніми потребами у будь-яку ними обрану школу – ця школа відразу стає інклюзивною. Жоден директор не може відмовитися від дитини з інвалідністю, мотивуючи це тим, що «наша школа не така». Його завдання – взяти документи і створити для такої дитини зручний освітній простір. Це означає, що у класі повинен з’явитися асистент вчителя, який допомагатиме цій конкретній дитині долати навчальну програму, перебуватиме поряд на перерві, стане «місточком» між батьками і вчителем. Якщо потрібно, у школі мають також переобладнати туалет (наприклад, для дитини на інвалідному візку), зробити пандус, покласти спеціальні пластикові накладки на східці (щоб дитина могла піднятися на вищі поверхи) або дати їй таку можливість іншими чином. Загалом, простір повинен бути пристосований для того, щоб дитина з особливими освітніми потребами отримувала знання без особливих труднощів», — розповідає Ольга Хома, начальник Управління освіти й науки Тернопільської облдержадміністрації.

Ольга Фірман

ДОБА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.