ОСОБАМ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ – РУКУ ПІДТРИМКИ

by Наталія | 19 Листопада 2014 11:02

9XSds0uoJDY[1]Служба зайнятості Тернопільщини надає соціальні послуги незайнятим громадянам, у тому числі й особам з інвалідністю, а саме: сприяє таким особам у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок, знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації осіб з інвалідністю, з урахуванням побажань людини з інвалідністю, проводить професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних, надає профорієнтаційні та профінформаційні послуги, залучає до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, сприяє започаткуванню власної справи.

Реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування за умови пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту. Крім вказаних документів, інвалід, який не досяг встановленого законодавством пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або державну соціальну допомогу, подає копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та у разі наявності пред'являє індивідуальну програму реабілітації.

У центрах зайнятості для вільного доступу громадян з обмеженими фізичними можливостями встановлено пандуси та сигнальні кнопки для виклику спеціаліста, функціонують кутки для осіб з фізичними вадами, які наповнені відповідною інформацією щодо нормативно-правових актів з питань соціального захисту осіб з інвалідністю, про підприємства, що мають робочі місця для осіб з інвалідністю, про навчальні заклади, що здійснюють професійне навчання осіб з інвалідністю, професії та спеціальності, за якими здійснюється навчання.

Окрім того, в інформаційних секторах самостійного пошуку роботодавцями претендентів на роботу розміщено резюме осіб з інвалідністю.

У січні-жовтні 2014 року послугами місцевих центрів зайнятості Тернопілля скористалось 1173 особи з обмеженою працездатністю.

За сприянням служби зайнятості області 110 осіб з інвалідністю проходили професійне навчання. 78 осіб з інвалідністю брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.Працевлаштовано за направленнями базових центрів зайнятості 437 осіб, з них 352 особи мали статус безробітного. Для започаткування власної справи 17 безробітним з інвалідністю виплачено одноразово допомогу по безробіттю.

За станом на 01.11.2014 на обліку в базових центрах зайнятості Тернопільщини перебувало 357 безробітних осіб з обмеженими фізичними можливостями. Для них продовжується пошук підходящої роботи.

Тернопільський обласний центр зайнятості

Endnotes:
  1. [Image]: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2014/11/9XSds0uoJDY.jpg

Source URL: https://naiu.org.ua/osobam-z-osoblyvymy-potrebamy-ruku-pidtrymky/