Орієнтування в просторі та скандинавська ходьба як засоби соціалізації та інтеграції осіб з інвалідністю в сучасне суспільство

by Olga Zhurbenko | 7 Серпня 2017 11:16

З 30 липня по 02 серпня 2017 року в с. Яблуниця Івано-Франківської області Національна Асамблея людей з інвалідністю України[1] спільно з  Івано-Франківською громадською організаціэю жінок з інвалідністю «Біла тростина» провели Всеукраїнський навчально-практичний семінар «Орієнтування в просторі та скандинавська ходьба як засоби соціалізації та інтеграції осіб з інвалідністю в сучасне суспільство».

В семінарі взяли участь 60 учасників серед яких були тифлопедагоги, правозахисники та представники громадських організацій з різних регіонів України, які опікуються людьми з інвалідністю по зору.

Учасники семінару «Орієнтування в просторі та скандинавська ходьба як засоби соціалізації та інтеграції осіб з інвалідністю в сучасне суспільство»[2]

Під час проведення заходу учасники ознайомились з новітніми засобами просторового орієнтування, а саме невізуальною доступністю сенсорних приладів на базі систем Android, Ios symbian та супутникової навігації за допомогою програм loadstone, osmand, dotwalker, та інших програм для осіб з порушенням зору. Перспективами розвитку та способами втілення, тактильним відчуттям у вільному просторі, нормативно-правовим регулюванням індивідуальної мобільності незрячих та слабозорих осіб, скандинавською ходьбою, як засобами соціалізації та реабілітації.

Також учасники взяли участь у практичних заняттях з проходження маршрутів в гірській місцевості невеликими групами та отримали навички особливостей методики просторового орієнтування із застосуванням тактильних тростин, навігатора Османд, адаптації методики скандинавської ходьби для осіб з порушенням зору, ознайомились з рельєфно-графічними картами-схемами.

Учасники семінару «Орієнтування в просторі та скандинавська ходьба як засоби соціалізації та інтеграції осіб з інвалідністю в сучасне суспільство»[3]

Крім того, на семінарі розглядались методи усунення страхів в просторовій орієнтації для незрячих людей, ЛФК для відновлення вестибулярного апарату,пілатес –як метод покращення якості життя людей з інвалідністю, перспективи забезпечення прав людей з інвалідністю в умовах децентралізації влади, різновиди та індивідуальний підбір тактильних тростин та ознайомлення з головними аспектами застосування собак-поводирів в Україні.

Відгуки учасників семінару:

Володимир Базюк: Мені дуже сподобалося як був організований семінар, використовувалися доступні і досить інформативні методи викладу матеріалу. Особисто мені було цікаво дізнатися більше про навігацію задопомогою OSMAND і застосувати навігатор на практиці.  Дуже вдячний організаторам ще й за можливість зустрітися з багатьма цікавими і розумними людьми”.

Лариса Бойко: “На подібному семінарі мені пощастило учасником вдруге за що окремо вдячність організаторам. Крім орієнтування в просторі та скандинавськоі ходи я дізналась про прості, але дуже корисні вправи ЛФК , які можна виконувати в дома або навіть в природному середовищі без спеціальних тренанажерів. А ще для мене зовсім новою стала методика Пілатес, яка допомагає зняти стресові навантаження, шкода що мало часу було на практичні заняття. На семінарі презентувались різні види тактильних тростин. Цікавості та різноманітності надало нове місце проведення семінару вказкових Карпатах, знайомство з цікавими і сильними учасниками надало мені наснаги і прагненняпроводити такі заходи в моєму містечку. Все було дуже чудово , добре і цікаво, мені би хотілось ще побувати на такому заході. Дякую всім!

Вікторія Шевчук: “Хочу також подякувати організаторам за запрошення на семінар. Все настільки проходило легко і цікаво, виступи доповідачів, на яких вони поділились своїми знаннями і цікавими проєктами, переходили в практичні заняття. А учасники, кожен з своїм досвідом, гармонійно доповнювали один одного. Практичним заняттям сприяло місце проведення. Гірська місцевість з подекуди серпантинною дорогою на заняттях з орієнтування з тростиною і навігації за допомогою смартфонів додали впевненості перед перешкодами та надихнули учасників надалі вдосконалювати свої вміння.
Найбільш захопила скандинавська хода по травянистому пагорбі серед дерев на чистому гірському повітрі – враження неймовірні!  Ще раз дякую організаторам і тренерам за таке захоплююче навчання. Такі семінари є корисні і цікаві. Хочеться, щоб вони мали продовження!”.

Марія Королик-Завальська: “Щира подяка організаторам та всім учасникам заходу. Дуже мене вразила скандинавська хода. Раніше про неї нічого не знала. Це здорово! Особлива подяка голові громадської організації “Біла тростина” Марії Гогільчин”.

Андрій Мамут: “В першу чергу хочу подякувати організаторам семінару за корисно і приємно проведений час! Структура семінару з нахилом на практичні заняття, сприяла глибокому вивченню вибраної проблематики, будь то скандинавська хода, прогулянки з тростинами чи навігація за допомогою смартфонів. Важливим чинником було і те, що всі хто проводив практичні заняття є експертами у своїй сфері. Взагалі, всі учасники семінару виявилися цікавими людьми з великим досвідом не тільки громадської роботи але й професійних здобутків”.  Наша ВГО «Генерація успішної дії» була представлена на семінарі низкою активістів, що представили свої інноваційні проєкти. Для мене ж відкриттям стала скандинавська хода, про яку я чув багато позитивних відгуків. Це справді дуже цікава і необхідна річ. Природа Карпат сприяє даному типу семінарів, оскільки дає змогу розробити цікаві маршрути для практичних занять, та й свіже гірське повітря полегшує фізичні навантаження. Сподіваюсь, що подібні семінари будуть проводитись в майбутньому ще частіше і до них буде залучено ще більше людей з порушеннями зору”.

 

Прес-служба НАІУ

Endnotes:
  1. Національна Асамблея людей з інвалідністю України: http://naiu.org.ua/
  2. [Image]: http://naiu.org.ua//HLIC/446aed555718b19a56f0461d4f32f4bf.jpg
  3. [Image]: http://naiu.org.ua//HLIC/af4464749757536ba7d1592ece33c034.jpg

Source URL: https://naiu.org.ua/oriyentuvannya-v-prostori-ta-skandynavska-hodba-yak-zasoby-sotsializatsiyi-ta-integratsiyi-osib-z-invalidnistyu-v-suchasne-suspilstvo/