ООН закликає уряд України тісніше співпрацювати з організаціями осіб з інвалідністю

7 Грудня 2021
Друкувати цю новину

ООН закликає уряд України співпрацювати та консультуватися з організаціями осіб з інвалідністю, особливо щодо їхніх повсякденних проблем.

Про це сказала координатор системи ООН в Україні Оснат Лубрані на пресконференції в Укрінформі на тему: “Порядок денний ООН щодо прав людей з інвалідністю”.

За її словами, особливо проблема дотримання базових прав людей з інвалідністю загострилася на тлі пандемії COVID-19.

“Проблема дотримання базових прав людини, як то доступ до роботи, соціальних послуг, охорони здоров’я надзвичайно загострилася в умовах COVID-19. І це не питання окремого органу влади, а питання, яке має бути інтегроване в життя. Всі органи влади й уряд повинні співпрацювати та консультуватися з організаціями осіб з інвалідністю, особливо що стосується їхніх повсякденних питань, слідувати Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, а також відповідним директивам ООН”, – зазначила Лубрані.

Вона повідомила, що представництво ООН в Україні підготувало короткий аналітичний збірник правил і рекомендацій для державних органів влади щодо реалізації інклюзивної політики.

“13 грудня, коли була ухвалена Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю, ми хочемо запустити онлайн цей проєкт. У цей день ми хотіли б зробити посил органам державної влади та розказати про важливу роль організацій для осіб з інвалідністю. Гуманітарні аспекти є важливими і ключовими в реалізації гуманітарної політики, питань інклюзивності та доступу осіб з інвалідністю”, – наголосила координатор системи ООН в Україні.

Під час пресконференції нагадали, що за даними ВООЗ, 15% людей у світі є особами з інвалідністю, в Україні проживають 2,7 млн осіб з інвалідністю.

Захід було присвячено Міжнародному дню людей з інвалідністю, який відзначається у всьому світі у першій декаді грудня.

Організатор: Національний комітет спорту осіб з інвалідністю України.

Учасники:

Оснат Лубрані – координаторка системи ООН в Україні, Гуманітарна координаторка;

Ендрю Парсонс – президент Міжнародного паралімпійського комітету;

Валерій Сушкевич – громадський діяч, голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, президент Національного комітету спорту людей з інвалідністю України;

Антон Коль – багаторазовий призер Паралімпійських ігор з плавання;

Яна Лебєдєва – срібна призерка Паралімпійських ігор-2020 з легкої атлетики;

Марина Литовченко – чемпіонка та бронзова призерка Паралімпійських ігор з тенісу настільного.

 

написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар