Онлайн-прем’єра документального фільму “Зірки на Землі” про дітей з інвалідністю

Онлайн-прем’єра документального фільму “Зірки на Землі” про дітей з інвалідністю
29 Квітня 2021
Друкувати цю новину

Документальна картина “Зірки на Землі” — це частина однойменного проєкту, метою якого було розроблення нової кіномистецької методики для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та, власне, фільмування цього процесу. За виробництво стрічки та втілення проєкту взялася компанія “ДобранічФільм”. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Трейлер “Зірки на Землі” можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/TdS2ruRYmlg

Упродовж 15 днів група тьюторів на базі львівського реабілітаційного центру “Джерело” проводила заняття з акторської майстерності, музики, живопису, пластичного мистецтва, анімації, написання сценаріїв тощо. За перебігом проєкту слідкувала кваліфікована психологиня, яка по завершенні оцінила стан дітей: покращилися комунікаційні навички, зросла впевненість у собі, підвищилась ініціативність, з’явилися успіхи в навчанні. У групі з 16 дітей половина — нормотипові, решта — діти з медичними діагнозами та особливими освітніми потребами (аутизм, синдром Дауна, вади зору тощо).

29 квітня о 16:00 відбудеться онлайн-прем’єра фільму в національному онлайн-кінотеатрі SWEET.TV. Перегляд стрічки безплатний, необхідно лише зареєструватись на платформі. Передуватиме демонстрації онлайн-пресконференція (почнеться о 15:00) за участі творців кінокартини. Трансляцію можна дивитися на офіційній Facebook-сторінці проєкту “Зірки на Землі”.

Мета проєкту “Зірки на Землі” — показати можливість спільного навчання та взаємодії нормотипових дітей і дітей з особливими освітніми потребами. Таким дітлахам потрібні не окремі школи чи класи, а якісна співпраця. Адже й досі українське суспільство сприймає діагноз як вирок і викреслює аутистів та людей із синдромом Дауна з соціального життя.

Автори проєкту, окрім документального фільму, створили методичні посібник і відео, які дозволять проводити подібні заняття в усіх українських реабілітаційних центрах.

Співавторкою проєкту та режисеркою документального фільму є Сніжана Гусаревич. Сама ідея з’явилася в неї під час торішнього локдауну, після перегляду фільму про американських ветеранів, яких лікували арттерапією. Сніжані стало цікаво, чи існує такий проєкт в Україні. Разом із продюсеркою проєкту Світланою Рудюк вони довершили ідею, сфокусувавшись на різних видах мистецтва для дітей з особливими освітніми потребами.

Сніжана Гусаревич уже кілька років успішно працює в українській документалістиці. Торік вона випустила документальний повнометражний фільм NotAlone про Спільноту взаємодопомоги “Емаус-Оселя”, що опікується безхатченками. Фільм отримав спеціальну відзнаку на 4-му Міжнародному кінофестивалі KharkivMeetDocs.

Світлана Рудюк є засновницею компанії “ДобранічФільм”, режисеркою, сценаристкою та продюсеркою. Зовсім нещодавно вона представила документальну картину “Ваш Василь” про видатного українського поета та дисидента Василя Стуса. Операторка кінострічки — Таня Дудінік, з якою Сніжана Гусаревич уже працювала над ігровим фільмом “Сіль для моря”, що порушує тему булінгу у школі.

Музику до фільму написав музикант Сергій Сидоренко, який співпрацює з такими зірками українського шоу-бізнесу, як “Океан Ельзи”, Монатік, “Альона Альона”, Тіна Кароль, Іван Дорн. Також він разом з майстрами компанії Yamaha розробляє музичні інструменти для людей з інвалідністю.

У межах 15-денного проєкту діти створили анімаційну стрічку. Опікувався цим процесом відомий фахівець зі стоп-моушн анімації, власник студії Ridni Родіон Шуб (зокрема, його роботу ви могли побачити у фільмі “Казка про Коника”, представленому на Національному конкурсі Docudays UA). Кожна дитина вигадувала та розробляла власного персонажа для анімаційної казки під керівництвом дитячої письменниці та сценаристки Христини Венгринюк, викладачки з акторської майстерності і художньої керівниці дитячого інклюзивного театру Perfeco in Kilaba Уляни Данилюк та майстрині з прикладного мистецтва Олесі Возницької.

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатися з думкою авторів.

Джерело https://nus.org.ua/affiche/232-2-2-3-2-2/

  Категорія: