Онлайн конференція «Забезпечення прав жінок з інвалідністю в Чернівецькій області»

27 Травня 2021
Друкувати цю новину

Щойно, напередодні Міжнародного дня здоров’я жінок, відбулась онлайн конференція на тему «Забезпечення прав жінок з інвалідністю в Чернівецькій області».

Участь у засіданні взяли:

Начальник управління організаційно-ресурсного та фінансового забезпечення ДОЗ ЧОДА – І. Тріска, начальник відділу соціального обслуговування населення ДСЗ ЧОДА – О. Максимчук, начальник відділу організаційно-правової роботи НАІУ – Л. Байда, головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин та сімейної політики ДСЗ ЧОДА – С. Артенюк, начальник відділу соціального забезпечення Сторожинецької міської ради – І. Мудрак, медичний директор Сторожинецької районної лікарні – М. Дідух, професорка Чернівецького національного університету ім. Федьковича – В. Балахтар,  представниця ДОЗ ЧОДА пані Радміла Ігорівна, координатор взаємодії з громадкістю Уповноваженого з прав людини ВРУ в Чернівецькій області – Б. Бойко, директорка реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю «Дзвіночок» м. Кіцмань – Л. Крестянікова, керівниці ГО області, представники та представниці різних громадських організацій, жінки, які виховують дітей з інвалідністю, жінки з інвалідністю.

На круглому столі були обговорені такі теми:

– Забезпечення прав жінок з інвалідністю в Чернівецькій області. Позитивні зміни за останні роки. (з презентацією виступила В. Добридіна, голова ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер»).

– Забезпечення участі   жінок з інвалідністю у процесах прийняття рішень, які їх стосуються. (спікерка М. Нікітіна, заст. голови ГО «Захист»).

– Рівень доступу до органів місцевого самоврядування для жінок з інвалідністю. (з презентацією виступила О.Бабешко, голова ГО «Ми рівні»).

– Бар’єри, які заважають  реалізації прав жінок з порушенням зору. (спікерка  Г. Гродецька, представниця Чернівецької обласної організації УТОС).

– Життєві випадки жінок зі стомою (спікерка І. Муртазіна, голова Чернівецької обласної ГО «Астом-Буковина»).

– Бар’єри, які заважають  реалізації прав жінок з порушенням слуху (спікерка І. Негрич)

– Питання батьків, які виховують дітей з інвалідністю. Про що мріють діти (спікерки О. Драчковська  – членкиня Виконавчого комітету Чернівецької міської ради та С. Буряк, голова ГО «Мрії особливих дітей»).

Усі питання, які обговорювалися на круглому столі надзвичайно важливі та потрібні. Вперше захід відбувся в такому складі, коли жінки з різними поглядами, порушеннями, питаннями об’єдналися.

За результатами обговорення буде окреслено два найактуальніших питання, які будуть направлені Національній Асамблеї людей з інвалідністю України з метою винесення однієї теми для проведення всеукраїнської адвокаційної кампанії, яка допоможе жінкам реалізувати свої права.

Захід відбувся в рамках проєкту «Різноманіття. Рівність. Єдність», який реалізовує «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за підтримки Українського жіночого Фонду та фінансування Уряду Канади.

ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» та представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Чернівецькій обласній державній адміністрації В. Добридіна  підтримала діяльність проєкту у Чернівецькій області.

Мета проєкту: Сприяння єдності жіночих організацій та організацій жінок з інвалідністю у відстоюванні прав жінок та дівчат з інвалідністю, подоланні стереотипів та впровадження питань інвалідності в політику гендерної рівності.

Щиро дякуємо усім учасникам/цям за активну участь!

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар