Олександра Павленко: «МОЗ України визначило вектор, за яким забезпечуватиметься повноцінне надання допомоги пацієнтам, хворим на цукровий діабет»

Олександра Павленко: «МОЗ України визначило вектор, за яким забезпечуватиметься повноцінне надання допомоги пацієнтам, хворим на цукровий діабет»
4 Червня 2015
Друкувати цю новину

Під час засідання Колегії МОЗ України Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко доповіла про запровадження системи відшкодування вартості препаратів інсуліну.

1_109

Олександра Павленко повідомила, що на 2015 рік в Україні прогнозовано майже 200 тис. осіб, які потребують інсулінотерапії. На покриття цих потреб, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», передбачено 638 913,8 тис. грн. для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет за рахунок цільових видатків обласних бюджетів. При цьому, місцеві ради мають право здійснювати розподіл цільових видатків між місцевими бюджетами адміністративно-територіальних одиниць. Раніше розрахунок здійснювався за цінами 2014 року і на той час забезпечував потребу регіонів у повному обсязі, однак, у зв`язку з інфляційними процесами та зростанням вартості лікарських засобів, станом на 1 травня 2015 року регіони забезпечені видатками для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет на 70% від потреби.

За словами Першого заступника Міністра, реалізація пілотного проєкту державного регулювання цін на препарати інсуліну мала розпочатися з 1 березня 2014 року, проте протягом лютого 2014 року відбулося стрімке зростання курсу іноземних валют, що в свою чергу поставило під загрозу реалізацію цього проєкту, оскільки в переважній більшості препарати інсуліну є продуктом іноземного виробництва.

«Для зняття соціальної напруги, МОЗ України розробило постанову Кабінету Міністрів України №73 «Питання реалізації пілотного проєкту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну», якою передбачено перенесення термінів реалізації пілотного проєкту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну та підготовка проєкту рішення Уряду щодо запровадження з 1 січня 2015 року відшкодування вартості препаратів інсуліну. На даний час МОЗ України підготувало проєкт змін до Постанови КМУ №73, який підтримано без зауважень Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Державна регуляторна служба, Міністерство фінансів, Антимонопольний комітет та 24 регіони України. Міністерством юстиції України надано експертний висновок», – акцентувала Олександра Павленко.

3_107

Окрім того, Олександра Павленко наголосила, що в деяких регіонах України (Полтава, Чернігів, Кіровоград) вже відбувається процес відшкодування вартості препаратів інсуліну через аптечні заклади. МОЗ України проведено селекторну нараду за участю заступників голів всіх обласних та Київської міської державних адміністрацій щодо забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну, а також стану державних закупівель цих препаратів, створення та функціонування реєстрів таких хворих. В період з січня 2015 року тендери оголошено в 17 областях; розкриття умов тендеру відбулося в 16; договори укладені в 6.

«Вже більшість регіонів підтвердила можливість введення системи за моделлю відшкодування коштів аптечним закладам за відпущені препарати інсуліну», – констатувала Олександра Павленко.

Заступник Міністра підкреслила, що запропоновано розпочати проєкт з початку наступного календарного року, оскільки введення зазначеної системи вимагає послідовного здійснення організаційно-технічних кроків, а саме: створення єдиного реєстру пацієнтів, порядку розрахунку цін відшкодування та оприлюднення їх для громадського обговорення, а також порядку відшкодування вартості препаратів інсуліну. На виконання представленого плану заходів у МОЗ України створена робоча група з залученням представників держави, бізнесу, пацієнтів та громадських організацій. Вже відбулось перше засідання, в результаті якої розроблено план роботи, за яким забезпечуватиметься своєчасне та повноцінне надання допомоги пацієнтам, хворим на цукровий діабет.

Довідково:

2 червня в НМУ ім. О.О. Богомольця відбулось засідання Колегії МОЗ України за участю Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець, представників Адміністрації Президента України, народних депутатів України, керівників обласних управлінь та департаментів охорони здоров’я, деяких державних установ, закладів сфери управління МОЗ, представників пацієнтських та громадських організацій, ЗМІ.

МОЗ України

  Категорія: