Оксана Янішевська: Ми маємо допомагати людям з особливим потребами

Оксана Янішевська: Ми маємо допомагати людям з особливим потребами
25 Вересня 2014
Друкувати цю новину

Заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська звернула особливу увагу на впровадження інклюзивної освіти на Миколаївщині. Про це вона розповіла під час ефіру програми “Діалог” на телеканалі “МАРТ”. Вона зазначила, що не кожен навчальний заклад зараз може прийняти дітей  з особливими потребами, оскільки окрім ремонтних робіт, встановлення пандусів, пристосування їдалень та вбиралень, облаштування перших поверхів для вільного переміщення дітей, залишається ще багато проблем, наприклад, введення штатних одиниць – реабілітологів.

image

– До Миколаївського інтернату №3 першого вересня пішли 6 діточок з особливим  потребами. Була залучена спонсорська допомога – зроблені ремонтні роботи, облаштовані класи та кімнати реабілітологів. Головне допомогти дітям з особливими потребами навчатися. Має бути розуміння того, що освіта потрібна не лише здоровим дітям, а й дітям з особливим потребами, – зазначила Оксана Янішевська.

За словами заступника голови облдержадміністрації, гарні приклади залучення до навчального процесу осіб з інвалідністю є і у вищі школі. Днями у ЧДУ ім. П. Могили відкрилися спеціальні курси для людей з особливими потребами. Така робота на базі університету проводиться не вперше, вже є випускники, які здобувши міцні знання, знайшли роботу та працевлаштувалися.

Нагальним залишається і питання протезування осіб з інвалідністю. За постановою Кабінету Міністрів, зараз відбувається укрупнення підприємств, які здійснюють протезування. На Миколаївщині працює одне із найпотужніших підприємств на протезно-ортопедичному ринку. І відповідно до цієї постанови воно має війти на правах структурного підрозділу до Одеського протезного підприємства. Але тут постають проблеми: виникатимуть труднощі в адресному обслуговуванні осіб з інвалідністю та в несвоєчасному транспортуванні матеріалів та виготовлених виробів.

– У Миколаївській області 20 тисячі осіб з інвалідністю потребують протезування і їх необхідно обслуговувати. У Верховній Раді України продовжуються слухання стосовно того, щоб цього об’єднання не відбулося. На підприємстві працює понад 90 працівників більш ніж 40 професій. Є стаціонарне відділення на 12 ліжко-місць. І вже сьогодні у стаціонарі чекають на протезування бійці учасники АТО, які прибули до нас із Луганської області, – зазначила Оксана Янішевська.

Миколаївська ОДА

  Категорія: