Оголошення конкурсного відбору учасників ІІ етапу пілотного проєкту з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти на 2020-2021 навчальний рік «Мистецька освіта без обмежень»

by Olga Zhurbenko | 9 Березня 2021 12:36

Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти у співпраці з Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна асамблея людей з інвалідністю України» та Державним науково-методичним центром змісту культурно-мистецької освіти оголошує про відкриття конкурсного відбору учасників ІІ етапу пілотного проєкту з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти.

1. Передумови програми

У межах реалізації першого етапу проекту у 2020 році були проведені чотири модулі для 17 мистецьких шкіл з 12 областей України, під час яких заклади мистецької освіти отримали покрокову інформаційну підтримку щодо того, як забезпечити фізичну доступність закладу, а також щодо організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами. Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, Національна Асамблея людей з інвалідністю України та Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти спільно підготували посібник «Мистецькі школи: доступне освітнє середовище», який має на меті допомогти керівникам шкіл ухвалювати правильні рішення при виявленні та усуненні бар’єрів для організації інклюзивного навчання.

2. Метою ІІ етапу пілотного проєкту «Мистецька освіта без обмежень» є розширення доступу до  мистецької освіти через впровадження інклюзивного навчання в мистецьких школах та фахових мистецьких коледжах, допомога у створенні освітнього простору, дружнього для усіх, а також виявлення конкретних перешкод для інклюзивного навчання мистецтву та напрацювання рекомендацій для усунення таких перешкод. Завдяки пілотного проєкту учасники підвищать свій рівень знань та практичних навичок для організації інклюзивного навчання у фаховому мистецькому коледжі, стануть експертами з фізичної доступності приміщень і навіть зможуть під керівництвом експертів самостійно провести аудит доступності.

Запровадження інклюзивного навчання буде здійснюватися під постійним наглядом наших експертів, до яких можна звернутися за допомогою і порадою. Учасники ІІ етапу пілотного проєкту самостійно визначать оптимальні форми роботи з учнями та студентами з особливими освітніми потребами у школі чи мистецькому коледжі, а ваш досвід буде використаний при підготовці методичних рекомендацій за результатами пілотного проєкту.

Освітньо-тренінгова програма буде складатися з 5 модулів:

Крім того, учасники ІІ етапу пілотного проєкту матимуть можливість обмінятися досвідом, розробити спільні навчальні проєкти. Для цього заплановано організувати зустрічі для обміну досвіду, ідеями та спільного пошуку найкращих рішень проблемних питань, які можуть виникнути у ході реалізації проєкту.

Усі мистецькі коледжі та школи, які візьмуть участь у всіх етапах проєкту та виконають всі передбачені практичні завдання, отримають сертифікат учасника проєкту.

3. Тривалість ІІ етапу пілотного проєкту з квітня 2021 по грудень 2021 року.

4. Орієнтовний графік проведення заходів в рамках ІІ етапу пілотного проєкту для учасників, які беруть участь вперше:

16.04.2021

 

Оголошення результатів конкурсного відбору

підписання меморандумів про участь у ІІ етапі пілотного проєкту

червень 2021 Модуль №1 – Фізична доступність мистецьких коледжів

Семінар-тренінг з питань фізичної доступності мистецьких шкіл/коледжів

Аудит доступності

Напрацювання плану підвищення доступності

Модуль №2 Організація навчання учнів/студентів з особливими освітніми потребами

Семінар-тренінг з питань особливостей організації навчання учнів/студентів з особливими освітніми потребами в мистецьких школах/коледжах

вересень 2021 Модуль №3 Навчально-методичне забезпеченні освітнього процесу

Виготовлення електронного буклету «Мистецький коледж без обмежень» Виготовлення дидактичних матеріалів для навчання учнів з особливими

освітніми потребами

жовтень 2021 Модуль №4 Взаємодія

Аналіз першого досвіду та розробка спільних мікропроєктів для інклюзивного навчання в мистецьких школах/коледжах

листопад 2021 Модуль № 5. Вироблення методичних рекомендацій щодо запровадження інклюзивної мистецької освіти.

Підсумкова зустріч – оцінювання результатів, напрацювання рекомендацій

грудень 2021 Розробка та поширення рекомендацій з організації інклюзивного навчання в

мистецьких школах/коледжах

5. Орієнтовний графік проведення заходів в рамках ІІ етапу пілотного проєкту для мистецьких шкіл, які продовжують участь в проєкті:

квітень 2021 Модуль 1.
Індекс інклюзії в мистецьких навчальних закладах
червень – грудень 2021 Протягом модулів 3-5 здійснення менторської підтримки, учасників, що продовжують участь в проєкті.

Уточнена інформація щодо часу, місця та форми проведення навчальних модулів, надаватиметься учасникам заходів не пізніше ніж за 5 днів до запланованого початку заходу.

6. Профіль учасника пілотного проєкту:

АБО

Мінімальні вимоги до участі у пілотному проєкті, для учасників, що беруть участь вперше (критерії відбору учасників пілотного проєкту): 

Необхідною умовою участі в пілотному проєкті є участь в усіх 5 модулях.

Відбірковий етап здійснюється виключно в електронній формі, шляхом реєстрації в гугл-формі.

Реєструватись можуть фахові мистецькі коледжі та мистецькі школи.

До участі будуть відібрані 15 учасників.

Дедлайн реєстрації: до 23:59, 31 березня 2021 року.

Реєстрація за формою[1]. 

6. Адміністративні аспекти

6.1 Конфлікти інтересів

У заявці заявники мають підтвердити, що не існує перешкод для участі у ІІ етапі пілотного проєкту «Мистецька освіта без обмежень» та виконання міжмодульних завдань. Заявники також мають попередити про будь-які потенційні конфлікти інтересів, які можуть виникнути під час виконання завдання. У разі виникнення будь-якого конфлікту інтересів, про який було відомо, але не було заявлено під час подання заявки, договір може бути припинений.

6.2. Фінансові умови

Участь у ІІ етапі пілотного проєкту є безкоштовною – витрати на організацію вебінарів, семінарів, проживання та харчування несуть організатори програми.

Увага! Оплата транспортних витрат (при проведенні заходів, які вимагають фізичної присутності учасників) здійснюється за рахунок відряджуючої організації (або самих учасників).

Джерело[2]

 

Endnotes:
  1. формою: https://docs.google.com/forms/d/119sjQsyVYR-XV2622MRtcc7bvAmUmnmbMzqbtdy7pBw/viewform?edit_requested=true
  2. Джерело: https://mkip.gov.ua/content/ogoloshennya-konkursnogo-vidboru-uchasnikiv-ii-etapu-pilotnogo-proektu-z-realizacii-koncepcii-inklyuzivnoi-misteckoi-osviti-na-20202021-navchalniy-rik-mistecka-osvita-bez-obmezhen.html

Source URL: https://naiu.org.ua/ogoloshennya-konkursnogo-vidboru-uchasnykiv-ii-etapu-pilotnogo-proyektu-z-realizatsiyi-kontseptsiyi-inklyuzyvnoyi-mystetskoyi-osvity-na-2020-2021-navchalnyj-rik-mystetska-osvita-bez-obmezhen/