До успіху через співпрацю!

До успіху через співпрацю!
1 Лютого 2016
Друкувати цю новину

Під таким гаслом 28 січня в м. Дніпропетровськ в приміщені центру «Менора» пройшов тренінг для роботодавців з питань працевлаштування та зайнятості осіб з інвалідністю. Організаторами тренінгу виступили Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України», Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та Дніпропетровський обласний центр зайнятості.

До успіху через співпрацю!

Захід пройшов в рамках Міжнародного проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», що реалізується в Україні  UCP Колеса для людства (США)  Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України та  Українською асоціацією фізичної терапії. Проєкт  фінансується Агентством міжнародного розвитку Уряду США (USAID).

 Мета заходу – підвищення поінформованості роботодавців щодо різних аспектів працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю, зміна стереотипів щодо працівників з інвалідністю, сприяння покращенню ситуації на ринку праці для даної групи громадян, представлення досвіду підприємств різних форм власності у цій сфері. Мова йшла про необхідність особливої уваги щодо працевлаштування учасників АТО,  внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю  та цивільних громадян, що постраждали  в зоні АТО.

До успіху через співпрацю!

Цікавим стало те, що у тренінгу взяли участь представники виробничих підприємств Дніпропетровщини  з чисельністю працюючих від 500 до 5000 осіб. Це такі підприємства як ПАТ  “Дніпрогаз” (чисельність працюючих 4937 осіб),  Міське комунальне  підприємство “Дніпропетровські міські теплові мережі” (кількість працюючих 2230 осіб), ПАТ “ХАЙДЕЛЬБЕРГЦЕМЕНТ УКРАЇНА” (кількість працюючих 1255 осіб), а також   підприємства оптово-роздрібної торгівлі (ТОВ “Фармопостач” (кількість працюючих 102 особи, ТОВ “ХОМЕР СОФТВЕР ХАУС” (кількість працюючих  759 осіб), ТОВ  “КОМПАНІЯ БОН БУАССОН” (кількість працюючих 124 особи),  малі та середні  підприємства, приватні підприємці, підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю УТОС та УТОГ, Дніпропетровського обласного об’єднання осіб з інвалідністю «Творчість».

В рамках тренінгу присутні обговорили  актуальні  питання щодо працевлаштування осіб з інвалідністю на відкритому ринку праці; окреслили бар’єри, які на їх думку заважають цим людям реалізувати своє право на працю; можливі види державної підтримки для підвищення мотивації роботодавця для працевлаштування осіб з  інвалідністю. Особливий інтерес викликали у учасників теми щодо запровадження в компаніях  політики корпоративної рівності, створення умов універсального дизайну та розумного пристосування.

До успіху через співпрацю!

 «Говорячи про прості речі ми можемо вирішити конструктивні питання. Так, бізнесу необхідний новий європейський підхід до цих. До сьогоднішнього тренінгу я думала, що ми робимо все можливе в своїй кампанії для працівників з інвалідністю. Але Ви дали змогу подивитися на питання з іншої точки зору…» зазначила учасниця тренінгу.

Представники Дніпропетровського обласного центру зайнятості та Головного управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації висловили побажання провести такий тренінг для працівників соціальної сфери, що працюють у Дніпропетровській  області.

До успіху через співпрацю!

Після закінчення тренінгу відбулось неформальне спілкування з учасниками заходу. В ході якого були надані вакансії, які є на підприємствах для можливого працевлаштування внутрішньопереміщених осіб з інвалідністю.

Сподіваємось, що така співпраця органів влади, бізнесу та громадських організацій людей з інвалідністю сприятиме підвищенню рівня зайнятості осіб з інвалідністю.

Від Секретаріату Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України хочемо подякувати керівництву та колективу культурно-ділового центру «Менора», який є унікальною архітектурною спорудою (аналогів якої не має в Україні), за створення належних умов для проведення заходів за участю людей з інвалідністю. Окрема подяка технічним працівникам центру, в тому числі працівникам  з інвалідністю за надану допомогу у проведені тренінгу.

  Категорія: