Обстеження, організовані Департаментом охорони здоров’я до Дня боротьби з раком молочної залози, за один день пройшли 400 жінок – Тетяна Донченко

27 Жовтня 2015
Друкувати цю новину

Обстеження, організовані до Дня боротьби з раком молочної залози, за один день пройшли майже 400 жінок. Про це повідомила директор Департаменту охорони здоров’я Тетяна Донченко.

«Ми прийняли рішення використовувати будь-яку нагоду, щоб пропонувати киянам проходити позачергові обстеження у комунальних медичних закладах. Тож і до Дня боротьби з раком молочної залози зробили тематичну оздоровчу акцію, під час якої жінки без черг та попереднього запису змогли відвідати мамолога, гінеколога, зробити необхідні клінічні, лабораторні та інструментальні дослідження», – розповіла вона.

Акція пройшла у трьох медичних закладах, що мають відповідну діагностичну базу та достатній кадровий потенціал. Киянок запросили до Київського міського медичного центру «Академія здоров’я людини», Київського міського консультативно-діагностичного центру та Київського міського клінічного онкологічного центру.

За результатами обстежень лише за один день лікарями виявлено три випадки раку молочної залози та випадки діагностування інших патологій, віднесених до передракового стану, які потребують негайного лікування. Сім жінок було госпіталізовано.

Цей результат є абсолютним аргументом на користь проведення таких акцій та підтвердженням необхідності обов’язкових профілактичних оглядів, вважає Тетяна Донченко.
«Мені можуть зауважити, що 400 обстежених жінок для столиці замало. Пропоную таким опонентам уявити собі, що завдяки акції вчасно встановили діагноз та врятували життя їх близької людини. Впевнена, всі питання відпадуть», – наголосила вона.

Також вона запевнила, що столична медицина взяла курс на поновлення традицій профілактичних оглядів.

«Кожен з нас має усвідомлювати, що життя та здоров’я – спільна відповідальність людини і лікаря. Медики столиці сьогодні роблять крок назустріч такому партнерству. Дуже сподіваюся, що кияни не лише поставляться до цього з розумінням, а й активно відреагують: братимуть участь в оздоровчих акціях, проходитимуть профогляди, звертатимуться до свого сімейного лікаря за найменших тривожних симптомів», – закликала Тетяна Донченко.

КМДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар