Об’єднані хворобою: для діток з онкологією під Києвом зводять дім та просять небайдужих допомогти

7 Лютого 2019 Друкувати цю новину

Об'єднані хворобою: для діток з онкологією під Києвом зводять дім та просять небайдужих допомогти

Згідно із задумом, тут буде велика столова, де всі родини зможуть їсти, святкувати дні народження, накривати великі столи на Новий рік

Новий будинок "Дача" для онкохворих дітей зводять благодійники у передмісті столиці. Там родини зможуть мешкати задарма під час лікування в Інституті раку. На нього всією країною назбирали 10 мільйонів гривень, утім на його добудову необхідно ще стільки само. Нині ж вісім родин мешкають в орендованому будинку поруч. Дар'я Цисарук вже побувала на будівництві і готова розповісти, яким буде новий будинок для онкохворих дітлахів.

Екскурсію "Дачею" проводить п'ятирічна Єва. Вона тут старожил. У будинку дівчинка разом із родиною мешкає вже понад рік, лікується в Інституті раку.

На першому поверсі – простора кухня з їдальнею та велетенською гостьовою кімнатою. Єва, міцно тримаючись за руку, крутими сходами веде на другий поверх, де вона мешкає із батьками.

Об'єднані хворобою: для діток з онкологією під Києвом зводять дім та просять небайдужих допомогти

А поруч – ігрова. Тут малюки бавляться після виснажливого лікування.

На стінах "Дачі" усміхнені світлини "переможців". Так тут охрестили дітей, які свого часу подолали страшну недугу – рак.

"Рак? Це стрес великий, це страх, більшість думає, що це безвихідь, ніякого одужання не буває, ми спеціально ці фотографії повісили тут, бо коли батьки підіймаються, перше що вони бачать – ці фото. Ми їм говоримо, ці діти перемогли і одужали", – пояснює керівниця благодійного фонду "Запорука" Наталя Оніпко.

У двоповерховому будинку у передмісті столиці нині мешкає вісім родин. Їх об'єднала хвороба, дитяча онкологія. Під час лікування родини залишаються тут задарма. "Дачу" благодійники заснували ще 9 років тому. Спочатку будівлю охрестили – "Усмішка". Теперішню назву дому дали малюки.

"Для цих діток – це дім. Їм відкапують хіміотерапію чи іншу якусь процедуру і замість того, щоб залишатися у лікарні і далі продовжувати дихати випарами хімії, вони мають можливість приїхати сюди у будинок, який зовсім не нагадує лікарню, і бути з родиною. А це так важливо – бути разом", – зазначає Наталя Оніпко.

За 9 років існування "Дачі" тут проживало понад тисячу дітей. Лише торік під своє крило будинок прихистив сім десятків родин. Дитячі імена тут пам'ятають досі.

Та коли в "Дачі" стало затісно, Наталя Оніпко вирішила будувати власний дім. Зведення розпочалося ще в жовтні. За проектом, він буде удвічі більший. Одночасно проживати тут зможуть 15 родин.

Згідно із задумом, тут буде велика столова, де всі родини зможуть їсти, святкувати дні народження, накривати великі столи на Новий рік. На другому поверсі будуть спальні та дві ігрові кімнати.

Об'єднані хворобою: для діток з онкологією під Києвом зводять дім та просять небайдужих допомогти

Новобудова розташовується лише у 10-ти хвилинах від орендованого будинку. Стільки ж треба, щоби доїхати на лікування до Інституту раку. На будівництво нової "Дачі" кошти збирали усією Україною. Набути вдалося близько 10 мільйонів гривень. Попри те, що фінансово продовжують допомагати волонтери та будівельні компанії, на добудову бракує ще десяти мільйонів.

Об'єднані хворобою: для діток з онкологією під Києвом зводять дім та просять небайдужих допомогти

"10 гривень – це дві цеглини. Допомогти можна найпростішим способом, відправити СМС. Я вас прошу не проходьте повз. Це потрібно нашим дітям", – наголосила керівниця фонду.

Благодійники не опускають рук – упевнені, що добудувати дім для онкохворих діток зможуть за допомогою небайдужих. Тож святкувати новосілля планують уже за два роки.

Дар'я Цисарук та Олександр Петровський, "5 канал"

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.