Новий сервісний центр МВС у Сумах без зручностей для людей з інвалідністю

24 Жовтня 2017 Друкувати цю новину

Зручностей для людей з інвалідністю: підйомників та ліфтів немає  у новому сервісному центрі МВС, який відкрили у Сумах на початку жовтня, на його модернізацію витратили майже 700 тис грн.

Олег Габ – Голова ГО осіб з інвалідністю “Рука допомоги” пересувається на інвалідному візку. У сервісному центрі МВС необхідно змінити водійські права на нові – у пластиковому форматі. Чоловік говорить: “Новий центр призначений не для всіх категорій населення”.

Приймають людей на другому поверсі. На ганку облаштований пандус і кнопка виклику для послуг людей з особливими потребами. Через декілька хвилин  після натискання кнопки, виходить адміністратор.

Чоловіка з візком заносять на другий поверх. Далі йому без черги  надали необхідну послугу.

За словами заступника начальника центру, це перший випадок звернення до них  людини з інвалідідністю на візку.

Олег Колесник, заступник начальника Регіонального сервісного центру МВС зазначив: “Ми спустилися, надали людині послугу, в межах її прохань, сама конструкція будівлі не передбачала цих пандусів, у нас є кнопка виклику, вийшов адміністратор. Що стосується туалетів,  також врахуємо це питання і облаштуєм туалет для людей з особливими потребами”.

Олег Габ після відвідування сервісного центру говорить: “У черговий раз я отримав стрес, носіння мене на 2 поверх – це як російська рулетка, один раз нормально, а іншим разом спіткнувся і полетів разом з цими людьми вниз. Туалетна кімната теж не доступна, максимум, там можна помити руки. У черговий раз про людей з інвалідністю забули. Зробити доступ, або перенести його на перший поверх або зробити ліфт, підйомник”.

Голова ГО “Сумська правова служба” Семен Стадник нам повідомив: ” Згідно статті 26-ї закону України про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю, підприємства та організації зобов’язані створювати умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів фізичного оточення. Треба поглиблено вивчати ДБН, які регулюють питання і правові відносини у будуванні. Згідно даних норм, я знаю, що організації, які будують чи реконструюють, зобов’язані враховувати і створювати безперешкодний доступ людей з інвалідністю”.

“Такий об’єкт повинен бути обладнаний пристроями для пересування маломобільних груп населення. Відповідальної людини тут не знайти, не була будівля пристосована для осіб з інвалідністю, вони її лише поремонтували і так вона і залишається непристосованою. Якщо б це була реконструкція, тоді обов’язково”,- зазначив Едуард Головін, експерт з питань архітектури Сумської філії Укрдержбуд експертизи.

UA:СУМИ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.