Новорічний подарунок

Новорічний подарунок
2 Лютого 2012
Друкувати цю новину

Табір активної реабілітації для опікунів та людей з інвалідністюВже вдруге на передодні Новорічних та Різдвяних свят вінничани отримують прекрасний подарунок – «Табір активної реабілітації для опікунів та людей з інвалідністю». В ролі Діда Мороза – Всеукраїнське громадське соціально-політичне об’єднання “Національна Асамблея осіб з інвалідністю України”, яке 18 – 23 грудня 2011 року у місті Вінниці проводило цей навчальний семінар. Організовувала проведення табору регіональний представник Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України у Вінницькій області – Світлана Демко, спільно з Асоціацією захисту та допомоги людини з інвалідністюм «Відкриті серця» та вінницьким обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». В роботі табору прийняли участь – 36 сімей людей з інвалідністю(по дві особи) з 11 районів (Вінницького, Калинівського, Барського, Томашпільського, Ямпільського, Тиврівського, Немирівського, М.- Подільського, Жмеринського, Липовецького, Крижопільського) Вінницької області та міста Вінниці та 23 фахівці з групою супроводу, а всього 95 осіб. Учасники табору проживали в двох готелях – туристичному комплексі «Поділля» та готельному комплексі «Добродій». Всі учасники були розподілені на 3 групи опікунів та на 3 групи людей з інвалідністю, які займались за окремими розкладами занять, в окремих приміщеннях з 9 годин ранку до 18 години вечора.

Табір активної реабілітації для опікунів та людей з інвалідністюНавчальний семінар – табір проводився з метою готувати опікунів та людей з інвалідністю до незалежного проживання у громаді, навчити опікунів та людей з інвалідністю долати труднощі, які пов’язанні з ізоляцією їх родин, труднощі спілкування, самореалізації та інші соціально-побутові труднощі з якими стикається людина з інвалідністю та члени її родини.

Організатори табору для проведення занять співпрацювали з Обласним ендокринним диспансером, Центром планування сім’ї, Палацом дітей та юнацтва,Вищим професійним училищем сфери послуг, Університетом «Україна», кінотеатром «Родина», Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. К.А.Тімірязєва. Завдяки цьому в роботі табору взяли участь лікарі ендокринолог, дерматолог, гінеколог, андролог, танцювальний ансамбль бального танцю «Грація», перукарі, візажисти, модельєри одягу, практичні психологи, соціальні педагоги, юристи, працівники бібліотеки, що забезпечило якісне та змістовне проведення занять, індивідуальних консультацій. Зустрічі з обміну досвідом були корисними для батьків та самих людей з інвалідністю. Великий інтерес та задоволення учасників семінару викликало відвідування кінотеатру та бібліотеки.

Табір активної реабілітації для опікунів та людей з інвалідністюПри закінченні табору всім учасникам була запропонована анкета зворотнього зв’язку. Опрацювавши анкети, можна зробити висновок, що найбільше зацікавленості викликали заняття психологів, юристів, співу для душі, танцювально-рухової терапії, творчого розвитку. В анкетах учасники відмітили, що участь в таборі змінила їх погляди на особисті проблеми, труднощі їх дітей, дала змогу знайти вихід із складної життєвої ситуації, наснажити себе на активну громадську роботу. Серед побажань найчастіше зустрічались такі: збільшити тривалість табору та проводити його в літній час.

На згадку всі учасники отримали подарунки, фото з Міс Україна–2011 Ярославою Курячою та подяки за активну та плідну роботу. І учасникам і організаторам було не просто прощатись, бо за цей, навіть такий короткий, час всі встигли здружитись, проникнутись спільними ідеями, переживаннями, болями. Хочеться вірити, що кожен учасник забрав із собою часточку Віри, Надії та Любові, які будуть їх зігрівати до наступної зустрічі.

Головко Наталя
заступник голови Ради
Асоціації захисту та допомоги людини з інвалідністюм
«Відкриті серця».

Табір активної реабілітації для опікунів та людей з інвалідністю

Рождены для любви

Вот случилось чудо,
Бог послал мне людей,
И не знаю откуда,
Столько у меня друзей.
Поехали мы в «Центр»,
Где лишь любовь живет,
От которой в душе
Соловьём всё поёт.
Там в «Центре» есть дети,
Очень сильно которым
Ваша помощь нужна, а любовь
Для них очень важна.
Если б Вы согласились,
На них только взглянуть.
Но для Вас, дорогие,
Это трудная путь.
Пусть они не такие,
И как все мы умны,
Но для каждой мамы
Дороги и важны.
Даже пусть он не ходит,
И всё время лежит,
Но глазами и сердцем,
Больше Вас говорит
И душа у него
Очень сильно болит.
Эти дети на свет
Рождены для любви,
Что б, люди, все мы
Помочь им смогли.
Вы не думайте, люди,
Что и с Вами такое
Не произойдёт никогда,
Ведь Господь только знает,
От куда приходит беда.
Если вдруг в жизни ,
Что то проходит не так,
Не огорчайтесь напрасно!
Лучше у Вышнего Бога
Вы прощення просите
И по заповеди Божей
Друг друга нежно любите.

Табір активної реабілітації для опікунів та людей з інвалідністю

Згадка про зустріч!

В «Обрії» працюють люди,
Яких ніколи не забуду.
Сильні всі жінки!
До них ідуть з усюди.
У них своя родина
І гарна , і гостинна.
Світлана Демко
Та Іващенко Світлана
То давні подруги-названні.
Багато років по життю ідуть
Важкий земний тягар несуть.
Наталя Олександрівна,
Що то за жінка!
Це диво, як вона встигає,
Працює плідно, внука доглядає.
Й подяку і пошану має.
А ось красуня та тендітна,
Гарненька, сонечко риженьке!
Цілими днями з нами Юля була,
Жодного разу не підвела.
Їй помагав наш Леонід,
Справжній та гарний на вид.
А тут і допомога наша
Психологи Ірина і Наташа
Жінки чарівні!
Спішать із ранку на пораду,
І зрозуміють нас ще з погляду.
Навчали нас як гарно жити.
Й себе і діточок любити.
Оце я ще згадала,
Як щиро Алла завітала.
І стали ми. як ті малята,
І засвітились оченята.
Веселились ми, як діти.
А на душі зацвіли квіти.
А ще у «Обрії» багато є людей
Що радо зустрічають всіх дітей.
Хоча я Вас зовсім не знаю
Та всіх Вас люблю, поважаю,
Від всього серця Вам бажаю:
Терпіння, сумління, щастя багато
Хай не минає радість вашу хату!
Здоров‘я без ліку та довгого віку!

З повагою учасниця табору, мати дитини з інвалідністю
Франківська Марія Миколаївна