Новації в законодавстві щодо забезпечення осіб з інвалідністю спецавтотранспортом

Новації в законодавстві щодо забезпечення осіб з інвалідністю спецавтотранспортом
17 Травня 2016
Друкувати цю новину

Цій темі була присвячена прес-конференція, яка відбулась 11 травня в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації.

Новації в законодавстві щодо забезпечення осіб з інвалідністю спецавтотранспортом

Директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна і начальник відділу соціального обслуговування та інтеграції осіб з інвалідністю Майя Комісарчук ознайомили журналістів з основними аспектами соціальної підтримки людей з інвалідністю та поінформували про зміни в чинному законодавстві, які стосуються забезпечення засобами реабілітації осіб з інвалідністю, зокрема, – спецавтотранспортом (автомобілями) та передачі їх у приватну власність.

«Усі автомобілі, якими забезпечуються особи з інвалідністю через органи соцзахисту населення являються державною власністю та видаються лише в користування,- зазначила Наталя Заболотна.- Зміни в законодавстві суттєво розширили права як осіб з інвалідністю, так і членів їх сімей щодо отримання таких автомобілів у приватну власність».

За словами посадовця, протягом 2015 року внесені чисельні зміни до законодавства, зокрема до ст. 11-1 Закону України «Про гуманітарну допомогу», до ст. 38 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та до п.16 і 41 Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, затвердженого постановою КМУ від 19.07.2006 року №999, відповідно до яких автомобіль, що експлуатувався інвалідом більше 10 років може бути переданий йому у власність. Гуманітарні автомобілі передаються у власність за рішенням Мінсоцполітики, державні – за рішенням Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації.

Також за рішенням Мінсоцполітики автомобіль, який був визнаний гуманітарною допомогою, після смерті людини з інвалідністю може бути переданий члену сім’ї померлого або спадкоємцю безкоштовно. Термін подачі документів після смерті людини з інвалідністю, щодо переоформлення гуманітарного автомобіля на члена сім’ї, строком не обмежується. Майя Комісарчук повідомила, що станом на сьогодні вже 200 пакетів документів з Вінниччини направлено до Мінсоцполітики для винесення рішення про передачу автомобілів у приватну власність.

Вона також зазначила, що залишаються незмінними норми законодавства щодо переоформлення у власність члена сім’ї після смерті людини з інвалідністю автомобіля, закупленого за кошти держбюджету, що експлуатувався менше 10 років. Законодавством встановлений шестимісячний строк на протязі якого має право член сім’ї, який був зареєстрований з інвалідом на момент смерті останнього за однією адресою, сплатити залишкову вартість автомобіля та отримати його у власність.

Також 13.01.2016 року внесені зміни також до Порядку взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та Національного банку щодо реалізації Закону України «Про гуманітарну допомогу», затвердженого постановою КМУ від 25.03.2013 р №241 відповідно до якого обласним державним адміністраціям передані повноваження щодо визнання гуманітарною допомогою автомобілів, які надходять з-за кордону для осіб з інвалідністю що перебувають на черзі в органах соцзахисту населення та вантажів вагою до 3-х тон. Розпорядженням голови облдержадміністрації від 22.04.2016 року №265 створена робоча група, яка розпочинає свою роботу.

Для довідки:

Для переоформлення у власність автомобіля який в користуванні людини з інвалідністю знаходиться більше 10 років необхідно через районне, міське управління праці та соцзахисту населення подати наступні документи до Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації:

  1. Заява від людини з інвалідністю.
  2. Копія паспорта, ідентифікаційного коду людини з інвалідністю.
  3. Копія техпаспорта автомобіля.
  4. Копія довідки МСЕК про групу інвалідності.
  5. Супровідний лист районного (міського) управління.

Усі документи завіряються в районному, міському управлінні праці та соцзахисту населення.

Документи по гуманітарним автомобілям подаються в двох екземплярах.

Для переоформлення гуманітарного автомобіля у власність члена сім’ї померлого людини з інвалідністю необхідно через районне, міське управління праці та соцзахисту населення подати наступні документи до Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації:

  1. Заява від члена сім’ї.
  2. Копія паспорта, ідентифікаційного коду члена сім’ї.
  3. Копія техпаспорта автомобіля.
  4. Копія свідоцтва про смерть людини з інвалідністю.
  5. Довідка про спільне проживання члена сім’ї за однією адресою з інвалідом на момент смерті людини з інвалідністю.
  6. Підтвердження родинних зв’язків (копії свідоцтв про народження та ін.)
  7. В разі наявності інших спадкоємців, які мають право на отримання спадщини від померлого людини з інвалідністю слід надати заяви щодо відмови на користь члена сім’ї, якому передається транспортний засіб.
  8. Супровідний лист районного управління.

Усі документи подаються в двох екземплярах та завіряються в районному, міському управлінні праці.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Вінницька ОДА + Фото

  Категорія: