Німеччина поділиться досвідом з українськими протезистами

by Наталія | 22 Вересня 2015 10:53

[1]Українських протезистів навчатимуть передових технологій складного протезування в Німеччині.

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив керівник волонтерського проєкту pidmoga.info Олексій Краснощоков.

"На жаль, через ті події, які в нас відбувалися на Майдані, а зараз відбуваються на сході України, страждають багато молодих людей. Донедавна в Україні були проблеми саме з функціональними біоелектричними протезами рук, тому бійці вимушені були протезуватися за кордоном. Але наша організація завжди стверджувала, що потрібно мати своє виробництво таких протезів в Україні, адже їх виготовлення, якщо це буде в Україні, буде значно дешевшим, а також з’явиться можливість обслуговування цих протезів для наших бійців. Максимальна сума на забезпечення однієї людини протезуванням та реабілітацією за кордоном складає 900 прожиткових мінімумів, або 1 млн 96 тисяч грн плюс післягарантійний ремонт у розмірі 150 прожиткових мінімумів", - зауважив Краснощоков.

Він зазначив, що за підтримки групи STALMED, що є офіційним дистриб'ютором світового виробника Touch Bionics в Україні, декілька українських фахівців, а також протезист будуть відправлені в Німеччину для отримання цінного досвіду протезування складних біонічних рук.

Як повідомив директор українського підрозділу групи STALMED Валентин Скібко, 25 вересня розпочнеться протезування біонічним протезом волонтера Романа Дзівінського, який був поранений під час Майдану.

"Йому буде надано надсучасний протез, в якому може функціонувати п’ять пальців, який може програмуватися. Сервісні інженери забезпечать п’ятирічну гарантію та обслуговування даних виробів. Ми будемо продовжувати навчати всіх протезистів новим технологіям протезування", - сказав Скібко.

Endnotes:
  1. [Image]: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2015/09/i_Limb_Touch_Bionics_2.jpg

Source URL: https://naiu.org.ua/nimechchina-podilitsya-dosvidom-z-ukrayinskimi-protezistami/