Незрячий науковець вперше в Україні захистив докторську дисертацію

Незрячий науковець вперше в Україні захистив докторську дисертацію
24 Грудня 2015
Друкувати цю новину

В Інституті спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук захистив ступінь доктора психологічних наук незрячий науковець Євгеній Клопота

Така подія відбулася вперше за часів незалежності України”, – повідомила “Українській правді. Життя” начальник відділу аспірантури і докторантури Інституту спеціальної педагогіки НАПН Ольга Прокопенко

Клопота, який є доцентом кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Запорізького національного університету, є повністю незрячим. Він втратив зір у віці 6 років.

Тема його докторської дисертації “Психологічні основи інтеграції в суспільство осіб з вадами зору”, обрана не випадково, він на власному прикладі довів можливість повноцінного життя і самореалізації нарівні і в однакових умовах зі зрячими.

У 2004 році Клопота захистив кандидатську дисертацію у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна на тему “Особливості формування Я-образу в осіб з вадами зору”. З 2005 року він розробляє тему інтеграції людей з вадами зору в суспільство.

Львівська газета

  Категорія: