Данилкові 12 років. У нього синдром Дауна. Але попри особливі освітні потреби він активно бере участь у соціальних проєктах та надихає рідних і близьких.
Данило – актор інклюзивного театру. Разом з друзями він готується до прем’єри нової вистави. Найкращим другом для хлопчика є його мама, яка підтримує та допомагає жити повноцінним життям.
А завдяки небайдужим діячам з ГО «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю «ВЕЛІД» Данилко разом з іншими особливими дітьми став учасником благодійного фотопроєкту «Краса без обмежень».
Світлини представили в приміщенні облдержадміністрації.
За словами голови ГО «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю «ВЕЛІД» та одного з авторів ідеї Віктора Булки, метою проєкту є формування в суспільстві толерантного ставлення до дітей з інвалідністю. Ціль – продемонструвати загалу, що краса не завжди відображається лиш у зовнішньому блиску, вона – у турботі сильніших про слабших.
«Ми звернулися до голови облдержадміністрації Юрія Гусєва, аби розмістити фотовиставку в адмінбудівлі, і він залюбки підтримав, адже важливо про це говорити, діяти й показувати», – зазначив Віктор Булка.
Участь у проєкті разом з меценатами, благодійниками й військовими взяли 20 дітей з інвалідністю. Всього в Херсонській області навчанням охоплено 2500 дітей з особливими освітніми потребами.
Керівниця творчого дитячого колективу «Янголи Добра» Марина Колокот відзначила, що разом з командою проєкту спрямовує зусилля на те, аби популяризувати інклюзивне суспільство.
Поспілкувавшись з учасниками й організаторами фотовиставки, голова облдержадміністрації Юрій Гусєв поділився, що проєкт може бути відомим за межами області: «Пролунала ініціатива після виставки в ОДА запропонувати цей фотопроєкт й іншим регіонам або на всеукраїнському рівні. Я планую це ініціювати, адже краса справді не має обмежень».
Фотовиставка в облдержадміністрації діятиме протягом місяця.
Автор: Шовкопляс Вікторія, Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА
Херсонська ОДА