Наталія Королевська: Ми потребуємо жорсткого народного контролю за діями кожного чиновника

29 Січня 2013 Друкувати цю новину

Кожен чиновник має знаходитися під жорстким народним контролем. Про це Міністр соціальної політики України НаталіяКоролевська сказала  під час засідання Народної колегії „Владу – під народний контроль”, що 25 січня відбулось у Києві за участі понад 300 представників громадських організацій з усіх регіонів України.

«Переконана – діяльність влади тільки тоді буде в інтересах людей, коли громада щодня та щохвилини буде її контролювати. Ми потребуємо жорсткого народного контролю за діями кожного чиновника», – відзначила вона.

«Як правило, по допомогу люди звертаються до влади. Але сьогодні по допомогу я звернулася до громадськості. Бо за місяць у Міністерстві стало зрозуміло, що без підтримки та щоденного реагування з боку громадянського суспільства, всіх завдань у соціальній сфері не вирішити», – сказала вона.

Звертаючись до присутніх, Міністр підтримала пропозицію створювати на місцях народні дружини з контролю за діяльністю чиновників, щоб усі чиновники – від Міністерства до району – перебували під пильним оком громадськості. «Зі свого боку ми запропонували реальні механізми контролю чиновників. У новій структурі Міністерства ми передбачили спеціальний відділ», – сказала Міністр.

За словами Наталії Королевської, цей підрозділ виявлятиме та оперативно реагуватиме на будь-які спроби зловживань посадовцями та буде напряму доповідати Міністру. «Зі свого боку ми зобов’язалися вести постійний діалог з громадськими активістами та дотримуватися принципів відкритості», – повідомила Міністр.

Підсумком роботи Народної колегії стало ухвалення рішення щодо залучення її представників до розробки нормативно-правових актів з питань соціальної політики та проведення їхньої експертизи. Також ухвалили рішення, що Народна колегія проводитиме виїзні засідання у тих регіонах, де будуть зафіксовані факти порушення принципів соціальної справедливості та спільно з Мінсоцполітики вживатиме заходів для виправлення ситуації. Збиратиметься Колегія не рідше одного разу на квартал, а троє її представників постійно співпрацюватимуть з Міністерством як соціальні омбудсмани.

Довідка

Ініціаторами проведення Народної колегії стали представники низки громадських організацій. Серед них – голова Громадської ради при Міністерстві соціальної політики Олександр Ільчук, голова Громадської ради Кіровоградської області Сергій Подорожний, виконавчий директор Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України Наталія Скрипка та інші. Народна колегія покликана забезпечити узгодження інтересів громадян України та органів державної влади при вирішенні найбільш важливих питань економічного і соціального розвитку, а також розробити механізми забезпечення участі громадськості у розробці рішень органами державної влади та у контролі за їхньою діяльністю.

Міністерство соціальної політики України

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.