Нардеп Немілостівий пропонує забезпечити реалізацію гарантій на працю для осіб з інвалідністю

30 Квітня 2013 Друкувати цю новину

Нардеп Немілостівий пропонує забезпечити реалізацію гарантій на працю для осіб з інвалідністюОднією з ознак розвиненої демократичної країни є її здатність приділяти пильну увагу людям з обмеженими можливостями. І депутати, як виразники інтересів всього населення, основною зі своїх функцій мають бачити створення належних умов для соціального захисту осіб з інвалідністю. Принаймні, так має бути, якщо ми справді прагнемо жити за високими європейськими стандартами. 18 квітня я, разом зі своїми колегами-депутатами, зареєстрували законопроект за № 2852 Про внесення змін до ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні. Внесеним законопроектом передбачається підвищення ефективності реалізації людини з інвалідністюми права на працю за рахунок розмежування сфер відповідальності за реалізацію додаткових гарантій на працю осіб з інвалідністю між органами виконавчої влади і місцевого самоврядування та роботодавцями.

Сьогодні в Україні склалась ситуація, коли задекларовані державою права на працю не можуть бути реалізовані через відстороненість органів влади та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю від виконання завдань, пов’язаних зі сприянням їх працевлаштуванню. На сьогодні, вся повнота відповідальності за пошук людини з інвалідністю, який може і бажає працювати, його профпідготовку до відповідного робочого місця, створення нового чи облаштування існуючого робочого місця під потреби людини з інвалідністю - покладено на роботодавця. Проблема посилюється закритістю для роботодавців інформації про реальну потребу у працевлаштуванні осіб з інвалідністю, кількість осіб з інвалідністю на відповідній території (місто село), їх професійний склад і рівень підготовки. 

Як наслідок, встановлений норматив для всієї країни завідомо є нереальним для виконання і потребує врахуванням особливостей та специфіки підприємств різних галузей чи певної місцевості. Держава демонструє не найкращий приклад відповідальності та участі у вирішенні проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю. Закон зняв з державних установ і організацій відповідальність та обов’язок сплачувати адміністративно-господарські санкцій за невиконання 4-відсокового нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю. Як наслідок – лише небюджетний сектор економіки бере участь у реалізації такої важливої соціальної функції, як трудова реабілітація осіб з інвалідністю та інтеграція їх у суспільство через працю. Аналіз свідчить про реальну відсутність необхідної для забезпечення нормативу кількості осіб з інвалідністю, які можуть, і головне хочуть, працювати. Як наслідок, підприємства, в першу чергу промислові, почасти безпідставно і необґрунтовано підпадають під адміністративно-господарських санкцій, які щороку сягають 4% річного фонду оплати праці цих підприємств. Натомість, факт стягнення санкцій не впливає на результативність реалізації головного завдання - залучення осіб з інвалідністю через працю до ефективної участі в житті суспільства на рівні з іншими громадянами, на вирішення якого має спрямовуватись державна соціальна політика.

Законопроектом № 2852 пропонується визначити основні напрямки сприяння держави і роботодавців у реалізації додаткових гарантій для осіб з інвалідністю на працю та право місцевих органів влади на встановлення розміру нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю (але не більше 4% чисельності робочих місць з нормальними умовами праці), а також обставини, які враховуються при визначення розміру нормативу. Також внесення запропонованих змін до існуючого закону щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю забезпечить рівність умов застосування і відповідальності за виконання нормативу працевлаштування інвалід для всіх підприємств, установ та організацій, не залежно від форми власності, та дасть змогу визначити обсяги коштів, які обов’язково спрямовуються Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю на фінансування заходів, пов’язаних із забезпеченням умов для реалізації права осіб з інвалідністю на працю.

Свобода слова 

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук